PKK'dan BDP'ye talimat 06 Nisan 2014, 14:14

PKK Yöneticisi Murat Karayılan, Doğu ve Güneyoğu'da özerklik için BDP'ye talimat verdi. Karayılan, "Kürt siyasetçileri meydanlarda özerklik ilanı konusunda ortaya koydukları beyanlara sahip çıkmalı ve özerlik inşasına başlamalıdır" dedi.
PKK Yöneticisi Murat Karayılan, özerklik çalışmasının başlatılması için BDP'ye talimat verdi.

Talimatta, "Kürt siyasetçileri meydanlarda özerklik ilanı konusunda ortaya koydukları beyanlarında olduğu gibi şimdi bu beyanlara sahip çıkmalı ve özerlik inşasına başlamalıdır. Artık Kürt halkı özerk olmalıdır." denildi.

Karayılan; Diyarbakır, Batman ve Hakkari'deki seçim sonuçlarının BDP'ye uyarı olduğunu belirtti. Karayılan, "Bunu herkesin iyi okuması gerekmektedir" dedi. Murat Karayılan, 30 Mart yerel seçimlerinde bölge halkının özerkliği onayladığını da iddia etti.

Karayılan, AKP'ye Abdullah Öcalan'ın talepleri doğrultusunda müzakerelerin yasal çerçevede başlatılması çağrısında bulundu.

KCK Yöneticisi Sabri Ok da, "Kürt tarafının istediği müzakereyi yapmayacak olan AKP'nin geleceği de olmaz" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ALBAY RAHMİ :

bu ülke tek bayrak tek milet olarak kalmali diye düşünüyoru bir kürt bireyi olarak allah bu ülkenin yolunu aydin olsun

mustafa cenap :

ahkam kesme kürt türk kardeştir ayrım yapan kalleştir türkiyede amerikanın taşronluğu sökmez birkere emperyalizme karşı çıkabiliyormusun...bu işte size en büyük ders kürt yoldaşlardan gelecek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar