banner864

PKK'lılar asker bıçakladı! 30 Ekim 2013, 18:06

Genelkurmay Başkanlığı, izinde olan bir erin Şırnak Cizre’de, Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi üyeleri tarafından bıçaklandığını, internet üzerinden duyurdu. Genelkurmay açıklamasında PKK adının açıkça söylenmemesi dikkat çekti.
 Açılım sonrası PKK daha da güç kazandı, PKK'nın gençlik yapılanması Şırnak Cizre'de bir eri bıçakladı.

Konuyla ilgili açıklama Genelkurmay'dan geldi. Açıklamada erin BDP binası önünden geçerken bıçaklandığına işaret edildi. Ancak açıklamada PKK adının açıkça telaffuz edilmemesi çekti.

70’inci Mekanize Piyade Tugay 4’üncü Hudut Alayının Mardin Nusaybin’de konuşlu Hudut Tabur Komutanlığında görevli bir Er, kanuni izinli olarak bulunduğu Şırnak’ın Cizre İlçesinde, bölücü terör örgütüne müzahir bir parti binasının önünden geçerken, bölücü terör örgütünün gençlik yapılanması olan YDG-H üyeleri tarafından bıçaklanmıştır. Anılan Er, 28 Ekim, saat 14.30 sularında, Cizre’de belirtilen bina önünden geçerken, YDG-H mensupları tarafından, yanlarına çağrılmıştır. Er, söz konusu grup üyelerinin yanlarına gitmeyi reddedince, grup üyelerinden birisi, Er’i sırtının sol tarafından bıçaklamıştır. Olayı müteakip Er, Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır.

Olayla ilgili olarak Nusaybin Cumhuriyet Savcılığı adli tahkikat başlatıldığı öğrenildi. Genelkurmay, daha önce sivil vatandaşları tehdit eden örgüt üyeleri konusunda Cumhuriyet savcılığına bildirim yapıldığını açıklamıştı.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

serkan acarel :

acilima devam dimi padisahim, olan askerlerimize oluyor !!! yazik, yazik, cok yazik, geldigimiz noktaya bakarmisiniz !!! eskiden gik yapamazlardi, simdi ellerini kollarini sallaya sallaya türk askerlerini öldürüyorlar. pes artik, yuh beh böyle bir hükümete, böyle bir genelkurmay baskanina. genelkurmay baskani askerlerine sahip cikmiyor. necdet özel i istifaya cagiriyorum.

Ayşenur Yılmaz :

bu başkanıyla bu genelkurmay...askeri telef etmektedir sadece.

ahmetpolat :

Askeri dusurlen duruma bakin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder