banner864

PKK'lıların siyasete girmesi için hazırlanan yol haritası belli oldu! 07 Temmuz 2014, 14:39

AKP hükümetinin açılım yasa tasarısının ardından yeni yol haritası belli oldu. Açılımı bir üst aşamaya taşıyan düzenlemelerle PKK'nın 8 önemli kampı kapatılacak, kamptakiler Türkiye'ye getirilecek. Süreç, PKK'lıların dağdan siyasete taşınmalarını sağlayacak.

"DAĞDAN SİYASETE" paylaşan: ulusalkanal
AKP hükümetinin açılım yasa tasarısının ardından yeni yol haritası belli oldu. Açılımı bir üst aşamaya taşıyan düzenlemelerle PKK'nın 8 önemli kampı kapatılacak, kamptakiler Türkiye'ye getirilecek. Süreç, PKK'lıların dağdan siyasete taşınmalarını sağlayacak. AKP, Türk yargısını bölünmenin hizmetine sunmak için düzenlemeler de yapacak.

AKP hükümeti, Açılım Yasa Tasarısı'nın, Meclis İçişleri Komisyonu'ndan geçmesinin hemen ardından yol haritasını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, PKK'lıların dağdan siyasete geçişini sağlayacaklarını açıklamıştı. AKP'nin yol haritasının hedefi de PKK'lıların Türkiye'ye girişi ve siyasete atılması olarak belirlendi.

PKK'nın Kandil başta olmak üzere Mahmur, Smile, Misuriye ve Atruş'un da aralarında olduğu 8 kampının boşaltılması amaçlanıyor. Silahlı eyleme katılmayan teröristler için 1 yıl, eylemlere katılanlar için 3 yılda dağdan iniş süresi öngörülüyor.

Terör örgütünün yöneticileri de dağdan indirilecekler arasında.

AKP hükümeti, PKK'lıların Türkiye'de hukuki sorunlarla karşılaşmasının önüne geçmek için yasal düzenleme yapmaya da hazırlanıyor..

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Emine gencoglu :

Biz, Türk milleti tekrar kendi meclisimizi kuracagiz, Atatürk ün meclisini.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar