banner864

PKK’nın kaçırdığı 2 polisten haber yok 05 Ağustos 2015, 16:26

PKK’nın Diyarbakır Lice’de 2 polis memurunu kaçırmasının üzerinden 10 gün geçmesine rağmen polislerden şimdiye kadar haber alınamadı.
PKK’nın Diyarbakır Lice’de 2 polis memurunu kaçırmasının üzerinden 10 gün geçmesine rağmen polislerden şimdiye kadar haber alınamadı. Bu durum PKK’nın daha önce de kaçırdığı kamu görevlilerini uzun süre rehin tutup, ‘açılım süreci’nde pazarlık konusu yapmasını akıllara getirdi. İstanbul Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Vedat Kaya bugün itibariyle tam 11 gündür, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Sedat Yabalak ise 8 gündür PKK’nın elinde...

Vedat Kaya, 25 Temmuz 2015 günü aile ziyareti için gittiği Mardin’den Muş’a geçerken aracı Lice yakınlarında bir grup PKK’lı tarafından durduruldu. PKK’lılar eşi ve çocuğunu serbest bıraktıktan sonra polis memuru Vedat Kaya’yı yanlarına alarak dağlık alanda gözlerden kayboldu.

Sedat Yabalak’ın da aynı şekilde ailesiyle birlikte Erzurum’dan Şanlıurfa’ya gitmek üzereyken 27 Temmuz’da Lice yakınlarında yolu kesildi. Teröristler ailesini serbest bırakarak, Yabalak’ı zorla yanlarında götürdü. 4 gün içinde 2 polis memuru aynı yolda kaçırılmış oldu.

ÖNCEKİ REHİNELER ‘AÇILIM’ İÇİN TESLİM EDİLMİŞTİ
PKK, 2011 yılında değişik tarihlerde kaçırdığı bir kaymakam adayı ve 8 kamu görevlisini yaklaşık 2 yıl rehin tutmuş, ‘açılım süreci’nde pazarlık konusu yapmıştı. Kaçırılanlar 14 Mart 2013’te BDP milletvekilleri ile İHD ve Mazlum-Der temsilcilerinden oluşan heyete Kuzey Irak’ta teslim edilmişti.

Aydınlık

Yorum Gönder