banner864

PKK'ya açılım bütçesi! 06 Kasım 2013, 17:10

AKP hükümetinin 2014 bütçe teklifinden dağdaki PKK militanlarına affın ipuçları çıktı.
AKP'nin bütçe teklifinde dağdan inecek PKK'lılar için 2 milyon 600 bin liralık bütçe ayrılması istendi. 2 milyon 600 bin liranın, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı tarafından "dağdan inecek PKK'lıların topluma kazandırılmasında kullanılacağı" ifadeleri yer aldı.

1 milyon 500 bin liranın, PKK'lıların toplum yaşamına katılımı için yapılacak araştırma, inceleme ve yayınlara ayrılacağı ileri sürüldü.

İddiaya göre, 1 milyon 100 bin lira ise dağdan inen PKK'lılara verilecek rehabilitasyon hizmetlerinde harcanacak.

Çalışma kapsamında; Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı tarafından, araştırma, inceleme ve analizler yapılacak. Dağdan inen PKK militanlarının toplumsal yaşama katılması için çalışılacak.

Hazırlanan raporlar doğrultusunda AKP'nin kurmayı planladığı rehabilitasyon merkezleri devreye girecek.

Sürecin işaret fişeğini Adalet Bakanı Sadullah Ergin, vermişti. Ergin, "Örgüt içerisinde olup da suça bulaşmamış kişilerin normal hayata dönmelerini sağlayacak yasal düzenlemeleri içeriyor" demişti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

misafir :

türk askerini öldür, parayi kap, oh gel keyfim gel !!! politikaya bakarmisiniz millet ? siz daha halen uyuyormusunuz millet ? ne yapiyorsunuz, bütün gün dizi mi bakiyorsunuz, ne yapiyorsunuz siz ? bari pkk teröristleri milletvekili yapinda, konu artik bitsin yani !!! su akp liler ve bdp liler resmen kafayi yemisler beh.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar