banner864

''PKK'ya da silah verebiliriz'' 16 Ekim 2014, 12:38

Irak'ta Barzani yönetimine bağlı peşmergeye silah gönderen Almanya, PKK'ya da silah desteği verebileceklerini açıkladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel'in partisinin üst düzey bir yetkilisi, "PKK'ya da silah verebiliriz. Ama bu Türkiye ile birlikte yapılmalı" dedi.
Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ne silah gönderen Almanya, PKK'ya da silah desteği verebileceklerini açıkladı.

Açıklamayı Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin Meclis Grup Başkanı Volker Kauder yaptı. Kauder, "Türkiye'nin PKK ile problemlerinin farkındayım ama arkanıza yaslanıp IŞİD'in önemli sınır kasabalarını aldığını ve küresel barış için giderek daha tehlikeli hale geldiğini seyretmek çözüm olamaz" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in partisinin üst düzey isimlerinden olan Kauder, PKK da dahil olmak üzere peşmerge haricindeki grupları destekleme fikrini dışlamadığını belirtti.

Kauder, "Ama bu tabii ki Türkiye'ye karşı değil, Türkiye ile birlikte yapılmalı" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler
AlmanyaPkk

Yorumlar

mahmetyıldız :

alamanya her zaman olduğu gi̇bi̇ yi̇ne pkk nin uşakligini yapiyoooooooor ....

mustafa kılıç :

Bu kesinlikle bir beyandır!! Bu zihniyetin göstergesi geçmişte de Almanya'nın pkk ya silah gönderdiğinin delilidir!!! karanlık güçlerden birinin adı açıkça ortaya çıkmıştır! 1 numara Almanya!!! Bu süreçte aynı zihniyette hareket etmek isteyen ülke hangisi ise o da 2 numaralı karanlık güçtür! Kendilerini gün yüzüne çıkarmaya başladılar!!!

efkan efekan :

Verınde gorelım !Almanyadakı gurbetcılerı dusunsun merkel !

cenap aytepe :

merker herhalde dekolte giydi ...üşütmüş görünüyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar