banner864

Plajda bu bildiriyi dağıtılar 25 Haziran 2014, 12:35

Sakarya'nın Karasu İlçesi'ndeki halk plajında geçen hafta sonu cübbeli ve sarıklı kişilerin güneşlenen kadınlara "Kapanın" diye telkinlerde bulunarak, 'Allah ve Resulu'nun istediği hanımefendi' başlıklı broşürler dağıttı.

Kendilerini merkezi İstanbul, Çarşamba- Fatih'te olduğunu belirttikleri İsmail Ağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı görevlisi tanıtan, sarıklı ve cübbeli kişiler plajda tatil yapanların yanına giderek nasihatte bulunurken 'Allah (c.c.) ve Rasulünün (S.A.V) istediği Hanımefendi' başlıklı broşürleri dağıttı.


Cübbeli, sarıklı ve şalvarlı bu kişilerin yanında küçük bir çocuğun da bulunması dikkat çekti. Ellerindeki 72 maddelik broşürleri dağıtan bu kişilerin tavsiyede bulunduğu bazı tatilciler duruma tepki gösterdi. Dağıtılan broşürde, şu ifadeler yer aldı:

* Hanım tesettürlü olmalıdır
* Kadın çalgılı düğünlere gitmemelidir
* Yol ortasında insanların gezdiği yerlerde oturmamalıdır
* Fal baktırmamalı, zorunlu olmadıkça alışverişi kocasına yaptırmalı, kocasından izinsiz dışarı çıkmamalıdır
* Kaşını aldırması, saç ektirmesi ve estetik yaptırması haramdır
* Pantolon giymemelidir
* Yabancı erkelerle tokalaşmamalıdır.
*Evde köpek beslemek haramdır, ince çorap giymemeli, terlikle gezmemeli, müzik dinlememeli.
DHA

Etiketler

Yorumlar

izzet ongun :

Ey bayanlar arabistandaki gibi yasamak yalnik erkegin istedigi cinselik cocuk dogurma (kulucka)makinasi olmak istemiyorsaniz kendinizi savunun

Abdullah ergin :

böyle insanları kınıyorum

Emrah :

biz camiye girip evrim var bırakın namazı niyazı diyor muyuz*,?

zeki alan :

allah belanızı versin, sanane millet ne giyiyor ne yiyor içiyor. para için din yapan münafıklarsınız. sakal bırak, arap kılığında giyin, bir iki dua üfle ve para kazan, din bu mu? kuran'ı bile bilmiyorsun. camide namaz kılıp, allah ekber diyip savunmasız insanları öldüren sizin gibi vahşilerdir, siz, allahın katında müslüman değilsiniz.

Tuğçe :

Dinimizce kadın üstündür sadece cahillerin yuzunden ve sızlerın yuzunden sömürülüyor atamıza saygımız sonsuz din ile ne alakası var

cenap aytepe :

kör gözler görün bakın annenize ve kızınıza nasıl bakılıyor kadınlar öğretmenlik nyapmamalı tesettür giymeli amerika marsta hayat arasın bazkın yapılanlara .....ey atatürk sana layik olamadık utanıyoruz bizi af et ve biz layiğimizi görüyoruz.

Serkan :

dinciliğin ne derece afyon olduğunu gösteren bir örnek. akıllanın ya din kadını köpek yerine bile koymuyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar