Polis operasyonu! 16 Haziran 2013, 17:34

Gezi Parkı eylemlerindeki tavırlarıyla öne çıkan Çarşı grubunun önemli isimlerinin evleri polisleri tarafından basıldı; üyeler gözaltına alındı. Çarşı Grubu'na yönelik suçlamanın organize suç örgütü olduğu iddia ediliyor. Dosya ile ilgili savcılığın gizlilik kararı aldığı belirtiliyor.
Beşiktaş Çarşı grubunun kurucularından Sarı Cem lakaplı Cem Yakışkan ile Çarşı'nın pankartlarını yazan Deve Erol lakaplı Erol Özdil ile 20 kişi bu sabah polisler tarafından evlerinden gözaltına alındı.

Yakışkan ile Özil gözaltına alınmadan önce polis evlerinde arama yaptı. Gözaltına alınanlar arasında Çarşı grubundan başkalarının da bulunduğu iddia ediliyor.

ÇARŞI GRUBUNDAN AÇIKLAMA GELDİ
Sabah saatlerinde Çarşı grubunun üyelerinin gözaltına alındığı haberleri sonrasında Beşiktaş Köyiçi'nde toplanan Çarşı grubu üyeleri bir açıklama yaptılar.

Grup yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sabah saatlerinde 22 arkadaşımızın gözaltına alındığını öğrendik. Bunun üzerine emniyet yetkililerine görüşme ve bilgi almak için başvurduk. Suçlamaların ayrıntılarını tam olarak bilemiyoruz çünkü dosya üzerinde gizlilik kararı var. Ancak kısaca öğrenebildiğimiz kadarıyla çete suçlaması, çıkar amaçlı suç örgütü kurma var. Ayrıntılı açıklamamız 19:03'de yapacağız. Arkadaşlarımızdan sağlıklı bilgi alana kadar burada bekleyişimiz sürecek. Şu anda her hangi bir eylem ve yürüyüş planımız yok."

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Sahin koz :

Fenerbahçe liler hadi tam zamani

Birdost :

GS li olarak bu carsiyi cok seviyoruz.

duran adam :

Bu genclik cok zeki bunun üstesinden de gelir NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

erol yilmaz :

Gs.çarşıyı seviyor

Vatansever Hareketi :

100 yıllık çarşı oldu mu sana karşı. ne demokrasi dinlersin ne de insan hakları , faşist ve sömürü düzenin bu ülkede işlemeyecek akp.

aslı özbay :

çarşı bir ruhtur bedene indirgenemez !

Echo C :

artik hukumet carsiyida terror orgutu listesine alir. biz zaten maclara giderkende sebepsiz biber gazina alismistik.

ahmet ucar :

gönülerdesin çarşı....siz bunun da üstesindsn gelirsiniz...duacılarinz çarşı...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar