banner864

Polis TGB il binasını bastı 01 Aralık 2013, 20:03

AKP iktidarını işçi ve gençlik korkusu sardı. Başbakan Erdoğan Muğla'ya gitti, adeta OHAL ilan edildi. Dün gözaltına alınan gençlerin bugün de derneklerine şafak baskını düzenlendi. Türkiye Gençlik Birliği il binasında saatlerce "suç ve suç unsuru" arayan polis eli boş döndü.
Polis dün gençleri gözaltına alındı bugün de derneklerini bastılar.... Nedeniyse Başbakan Erdoğan'ın Muğla'da olmasıydı. Erdoğan, muğlaya gidecek diye kentte olağanüstü hal ilan edildi. Deyim yerindeyse 2 kişinin yan yana gelmesi bile yasaklandı.

İşte bu sabah da Türkiye Gençlik Birliği'nin Muğla İl binası basıldı. Mahkeme kararıyla dernek binasına polis zoruyla girildi.

40'ın üzerine polis "suç ve suç unsuru elde edilmesi" gerekçesiyle Türkiye Gençlik Birliği İl Merkezini didik didik aradı.

Arama bir buçuk saat sürdü, polisler emniyete eli boş döndü. Aramadan sonra Türkiye Gençlik Birliği Muğla İl Başkanı Özgür Bursalı açıklama yaptı.

Polisin tutumuna TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz de Ankara'dan tepki verdi. Cengiz, "görevimiz AKP'yi yıkmak" dedi.

Öte yandan Başbakan Erdoğan'ın Muğla'da olması gerekçesiyle Fethiye'de gözaltına alınan 2 TGB üyesi de akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

hüseyin gül :

TGB ile onur ve gurur duyuyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder