banner864

Polise dağıtılan elektro şok tabancası öldürüyor! 21 Ekim 2013, 19:32

"Ölüm riski yok" denilerek polise dağıtılan elektroşok cihazlarının ölümcül sonuçlar yarattığı raporlarla belgelendi.
Uluslararası Af Örgütü'nün verileri, iddiaların gerçekçi olmadığını ortaya koydu. Örgüte göre son 10 yılda ABD'de elektroşokla vurulduktan sonra ölen kişi sayısı 500.

Peki elektro şok tabancasının insan vücudu üzerindeki etkileri neler?

Cihazın vücuda temas etmesi halinde, vücuda önce 50 bin voltluk bir şok, dhaa sonra 5 saniye süreyle elektrik akımı veriliyor. İğnelere bağlı olan teller tetik çekildiği sürece elektrik akımını taşıyor.

İki iğneden gelen elektrik akımı şiddetli bir kas kasılmasına ve ağrıya yol açtığı için vurulan kişinin direnmesine imkân kalmıyor.

Dışarıdan gelen güçlü elektrik özellikle beyin ve kalbi olumsuz etkileyerek fonksiyonları bozuyor.

Elektro şok tabancaları, Birleşmiş Milletler İşkenceye Karşı Komitesi, İnsan Hakları İzleme ve Uluslararası Af Örgütü tarafından işkence aracı olarak kabul ediliyor.
 
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

muharrem gündüz :

Abd sistemine göre(silahlanma serbestliği) bu tabancaların kullanılması gerekmiştir polisin vurma emrini insan öldürmeden yerine getirmesi için yapılmıştır yani zaten bozuk olan düzende silahın yerine ikame olmuştur peki bizim için gerekli miydi bu silah ?

serkan acarel :

beraber konusmak bitmis, izah etmek bitmis, insanlik bitmis, yardim etmek bitmis, ama ayni zaman da elektro tabancalar cogaliyor !!! vay beh bu gidisle türkiye yavas yavas abd nin 52. eyaleti oluyor desenize !!! akp polisinden iste bu kadar beklenir zaten.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar