banner864

Polise zor soru 20 Kasım 2013, 08:51

Eğer polis hükümet karşıtı bir eylemi engellemek istiyorsa 2911 sayılı "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu gerekçe gösterir. Giresun'da "Evlenen öğrencilerin kredi borçlarını siliyoruz" açıklamasını protesto etmek isteyen öğrenciler, eylemi engellemek isteyen polise "2911 sayılı kanunu açıklar mısınız?" diye sordu.
Açıklayamadı.

Polis, engellemek istediği öğrenci eyleminde gerekçe gösterdiği 2911 sayılı kanunun açıklamasını yapamadı.

Giresun'da Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın "Evlenen öğrencilerin kredi borçlarını siliyoruz" açıklamasını protesto etmek için yürüyüş yapmak isteyen öğrencilerin karşısına polis dikildi.

Eylemi engellemek isteyen polis, gösterininin yasalara aykırı olduğunu ve eylemin sonlandırılması gerektiğini söyledi.

Öğrenciler polise eylemin neden yasalara aykırı olduğunu sordu. Polis her zaman olduğu gibi 2911 sayılı "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu"nu öne sürdü.

Ancak polis hiç alışık olmadığı bir tepkiyle karşılaştı. Öğrencilerden biri ilgili kanunun açıklamasını istedi. Hazırlıksız yakalanan polis, kanunun açıklamasını yapamadı.

Polis, kanunun açıklamasını yapamayınca öğrenciler yürümek için harekete geçti. Ancak müdahaleden kurtulamadı. Polis açıklamasını yapamadığı 2911 syılı kanunu gerekçe göstererek 12 kişiyi yaka paça gözaltına aldı. Öğrenciler yürüyüşü gerçekleştirebilseydi Atatürk Meydanı'nda tiyatro gösterisi ile eylem son bulacaktı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar