banner864

Prof. Dr. Ahmet Keleş: F-Tipi örgütün stratejisini ABD ve İsrail belirliyor! 02 Şubat 2015, 14:40

F tipi örgütte uzun yıllar üst düzey faaliyet yürüten Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Doktor Ahmet Keleş, 28 sayfalık Emniyet ifadesinde örgütün stratejisini ve yapısını anlattı. TSK, Yargı ve Emniyet'in örgüt için hayati önemde olduğunu belirten Keleş, üst düzey görüşmlere ve toplantılara ait kayıtların örgüte aktarıldığını söyledi.
 F tipi örgüt soruşturmasında, Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde tanık sıfatıyla dinlenen Profesör Doktor Ahmet Keleş, örgütün stratejisi ve yapısıyla ilgili dikkat çeken bilgiler verdi.
Aydınlık gazetesinin haberine göre, örgütte uzun süre üst düzey faaliyetlerde bulunan Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Ahmet Keleş, 28 sayfalık ifadesinde örgütün yapısını anlattı.

Keleş'in ifadesine göre, örgüt için hayati öneme sahip kurumlar, Türk Silahlı Kuvvetleri, yargı ve emniyet. Devlet kurumlarını ele geçirme stratejisini izleyen örgütün kullandığı enstürümanlar zamanla değişiklik gösterebiliyor.

Örgütün stratejisini ABD ve İsrail belirliyor. 1 numaralı ismi olduğu belirtilen Fethullah Gülen'in bilgi kaynağı Emniyet. Emniyet'teki bazı isimler Gülen'e bilgi aktarıyor. Üst düzey isimlerin yaptığı toplantılar ve görüşmelere ait kayıtları Gülen'e ulaştırıyor. Bu konuyla ilgili iletişimlerde "özel faks" kullanılıyor.

Keleş ifadesinde 1996 ve 1997 yıllarında bizzat yaşadığı bir anektodu da anlatıyor. Buna göre, CIA'dan emekli olmuş veya hala görevde olan bazı isimler Türkiye'ye gelerek Türkiye'nin ve Orta Asya'nın durumunu değerlendirdiler. Ayrıca örgütün bölgedeki gücünü analiz ettiler. O isimler de örgüt yetkilileri tarafından gezdilerildi.

CIA ekibi, ziyaretleri sırasında aldıkları bilgileri rapor haline getirdi ve ABD'ye döndü.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

filistine giden yardım gemisi için ....fetullah efendi egemen bir devletin sularına izinsiz giremessiniz demedimi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder