banner864

Putin'den sert çıkış 01 Eylül 2014, 16:42

Ukrayna'da tırmanan krizle ilgili, Rus devlet adamlarınından peş peşe açıklamalar geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Doğu Ukrayna halkının taleplerinin değerlendirilmesi ve çatışmalara son verilmesini istedi. Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da sivil ölümlerinin sona ermesi için Ukrayna ordusuna "mevzilerden çekilin" çağrısı yaptı.
Rusya, Ukrayna krizine çözüm için kolları sıvadı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın doğusundaki çatışmalara kış gelmeden son verme çağrısı yaptı. Putin, Ukraynalı tarafların "doğuda devlet kurma" talebini görüşmek üzere bir araya gelmeleri gerektiğini söyledi. Rus liderin Ukrayna'nın doğusundaki kriz bölgesini tanımlarken "devlet kurma" ifadesini kullanması dikkat çekti.

Putin Rusya'nın tutumunu net bir şekilde ortaya koydu. Rus lider, Ukrayna ordusunun saldırılarıyla ilgili olarak, "İnsanlar açıkça vurulurken Rusya kenara çekilip bekleyemez" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Ukrayna’daki çatışmalara son verilmesi için acil ateşkes çağrısı yaptı. Lavrov, "Ukrayna ordusu sivil ölümlerine neden olmamak için mevzilerden çekilmeli" dedi.

Rus ve Ukraynalı yetkililer, krizden çıkış yollarını değerlendirmek üzere Belarus'un başkenti Minsk'te tekrar masaya oturacak. Taraflar geçen haftaki görüşmelerde çatışmaları sona erdirecek bir "yol haritası" hazırlamak üzere anlaşmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Timur :

tûrkiyenin bölünmesini simdilik engelleyen adam akp'nin bop projesini bozan adam; kurtlerin akdenize ulsamasini engelleyen adam... türkiye bu adama çok sey borçlu .. anlayanlara .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar