banner864

PYD Eş Başkanı Salih Müslim: Havadan atılan o silahların parasını... 19 Temmuz 2015, 16:21

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, koalisyon güçlerinin kargo uçaklarıyla havadan Ayn El Arap'a attığı silahlar ile ilgili konuştu. Müslim, silahların parasının Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği tarafından ödendiğini söyledi.
O silahların parasını Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği ödedi.

Koalisyon güçlerinin Ayn El Arap'a havadan attığı ve büyük bir kısmı IŞİD'in eline geçen silahlarla ilgili PYD Eş Başkanı Salih Müslim'den önemli bir açıklama geldi.

PKK'nın Suriye kolu PYD'nin Eş Başkanı, Avrupa'da yayın yapan Med-Nuçe televizyonunda canlı yayına katıldı. Müslim burada yaptığı açıklamada "Koalisyon uçakları aracılığıyla Kobani'ye indirilen silahlar Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği KYB'nindi ve parasını da onlar ödemişti" dedi.

KYB'nin Kürt güçlerine yardım ettiğini söyleyen Müslim, PYD'nin YPG'nin siyasi iradesi olmadığını söyledi. "Bir idare ve bir kanton yönetimi var" diyen Müslim, "Her şeyi PYD'ye bağlamak, PYD'yi terörize etmek doğru değil" diye konuştu.

BM'nin Suriye özel temsilcisi Staffan de Mistura ile yaptıkları görüşmelere de değinen Salih Müslim, "Suriye devriminin bir parçasıyız. Suriye içinde planlarımız var" ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar