banner864

PYD-PKK'lılar Türkiye'de! 14 Ekim 2014, 16:36

Suriye'nin Ayn El Arab kentinde yaşanan çatışmalarda yaralanan 462 PYD-PKK'lı Türkiye'ye getirilerek Suruç Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı ortaya çıktı. PKK'lıların güvenlik gerekçesi ile başka illere sevk edildiği öğrenildi..
Suriye'nin Ayn El Arap kentinde IŞİD ile yaşanan çatışmalarda yaralanan 462 PYD-PKK'lı Şanlıurfa'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Çatışmaların şiddetlendiği 4 Ekim'de Türkiye'ye getirilen yaralı PYD'li sayısı 422 oldu. Suruç Devlet Hastanesi'nde tedavi edilenler arasında PYD'nin askeri kanadının üst düzey isimlerinin de bulunduğu öğrenildi.

Yaralı PYD'liler nedeniyle Suruç Devlet Hastanesi'nde acil durumlar dışında vatandaşlara hizmet verilmediği, yatarak tedavi gören vatandaşların başka hastanelere sevk edildiği belirtiliyor.

PYD'lilerle birlikte çatışmalarda yaralanan 40 PKK'lı da Türkiye'ye getirildi. Teröristler arasında örgütün sözde Diyarbakır sorumlusu Sofi kod adlı Selahattin Dilek'de bulunuyor.

PKK içinde etkili bir isim olan Dilek'in, asker ve polise yönelik çok sayıda eylemin talimatını veren isim olduğu belirtiliyor. Güvenlik nedeniyle başka illerdeki hastanelere sevk edilen PKK'lıların tedavileri sürüyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar