banner864

Ramazan Akyürek tutuklandı 27 Şubat 2015, 20:40

Fethullah sicilli istihbarat şefi Ramazan Akyürek tutuklandı. Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı Akyürek Hrant Dink cinayetini önlememek ve faillerin bulunmasını engellemekle suçlandı
Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek tutuklandı. Hrant Dink cinayetinde rolü olan kamu görevlileri soruşturması kapsamında önceki gün Ankara'da gözaltına alınan Akyürek, nöbetçi hakim tarafından tutuklanmasına karar verildi.

Akyürek, savcıya 4 saatte 17 soru içeren 15 sayfa ifade verdi. Ramazan Akyürek'e hem Hrant Dink cinayeti önlememe hem de zanlıların yakalanmasını engelleme suçlamaları yöneltildi. Akyürek, "Hrant Dink ne pahasına olursa olsun" bilgisini gizlemediğini, İstihbarat Daire Başkanlığı'na gönderdiğini söyledi.

Ramazan Akyürek savcının "katil zanlılarının yakalanmasını engellemeye" yönelik sorusunu da geçiştirdi. Savcı'nın en sorularından biri de "Failler hakkında önceden bilgi sahibi olmanıza rağmen sahip olduğunu bilgileri gizlemekteki kastınız nedir?" oldu. Ramazan Akyürek de "soruya katılmıyorum" yanıtını verdi.

Ergenekon kumpasında da kritik görevler yapan "Fethullah" sicilli Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek tutuklanarak cezaevine gönderildi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ahmet MERİÇ :

Adalet yavaş işler amma muhakkak işler...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar