banner864

'Rant sırası Ulus'ta' 01 Temmuz 2015, 18:50

Cumhuriyetin ilk adımlarının atıldığı Ulus Meydanı için de kentsel dönüşümün düğmesine basıldı. Projeye göre Atatürk Bulvarı-Ulucanlar Caddesi arasındaki 149 hektarlık alan yıkılıp, yerini yeni bir meydana bırakacak. Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül İbici Oruçkaptan, Ulusal Kanal'a konuyla ilgili değerlendirmelerini sundu. Rant sırasının Ulus’a geldiğini belirten Oruçkaptan "Ankara'nın her yerini şantiyeye çevirdiler" diye konuştu.
Ulus; Cumhuriyetin ilk yıllarındaki adıyla Hâkimiyeti Milliye Meydanı.

Meydan ve çevresindeki 149 hektarlık alanda kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı.

Tarihi meydanı dönüştürme projesi tepkileri de beraberinde getirdi.

Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül İbici Oruçkaptan, Ulusal kanal'a konuştu. Proje için sert eleştirilerde bulunan Oruçkaptan istenenin rantın artırılması olduğunu dile getirdi.

Oruçkaptan, yapılacak ihalenin altından hangi şirketlerin çıkacağını merak ettiğini belirtti. Söz konusu kararın uzmanlarca alınmadığına dikkat çekti.

Oda başkanı Ulus’un altının tarihi eserlerle örtülü olduğunu vurguladı.

Haber: Cem Bayan
Kamera: Mehmet Ali Gülseven-Uğur Marangoz
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Saadet G. :

başkanın açıklamasına göre, yıllardır melih gökçek'in özel ilgi alanı olduğu bilinen tarihi eserlerle ilgili ciddi önlemler alınmalı. bu büyük bir organizasyon gibi görünüyor... bilenler, duyanlar konuşmalı ve meslek odalarına destek verilmeli..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar