banner864

Ranta yeşil kamuflaj! 29 Eylül 2014, 19:47

Tarihi yarımadanın yer aldığı İstanbul'un Fatih ilçesi parsel parsel satılıyor. Yurttaşlar, "yeşil alan" ilan edilen bölgelerde kalan evlerinden çıkarılıyor. On yıllardır aynı mahallede oturan, ancak evini terk etmek zorunda kalan yurttaşlar çaresiz.

Ranta yeşil kamuflaj paylaşan: ulusalkanal
Yarım asırlık huzurları Fatih Belediyesi'nden gelen bir tebligatla bozuldu. Çünkü kendilerinden "3 gün içerisinde evlerini boşaltmaları" isteniyordu.

Fatih Belediyesi, Mevlanakapı üzerindeki bin 501 numaralı adanın tamamını park alanı yaptı. CHP'li meclis üyelerinin tüm çabasına rağmen onaylanan proje hayata geçerse yüzlerce vatandaş evsiz kalacak.

Oysa kendilerine seçim zamanı sözler verilmişti.

Şimdi olan bitenle şaşkına döndüler. Çoğunun henüz karardan haberi bile yok. Haberi alanlar ise toplanıp belediyeye koştu. Yetkililerin anlattıklarıyla şaşkınlıklarının yerini öfke aldı.

Peki bölgenin bu kadar büyük bir park alanına ihitiyacı var mı?

"Yeşil alan" kararının dayanağı bilinmiyor. Fakat, Surdibindeki Bostanlar'ın da önce yeşil alan ilan edilip daha sonra villalarla donatılmış olması akıllarda soru işareti yaratıyor.

HABER: DENİZ  ÇAĞLAYAN
KAMERA: ŞENGÜL DERİN

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

sadık kılıç :

park sorunu olmayan bir yere ,üstelik vatandaşların tapulu olan yerlerine, illede park yapılacak denmenin, insanları magdur etmelerine bir anlam veremiyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder