banner864

Rehine olayının arka planı 20 Eylül 2014, 19:10

Serbest bırakılan rehinelerle ilgili muhalefet partilerinden açıklama geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kurtarma operasyonununda emeği olan herkese teşekkür ediyorum" dedi. MHP lideri Bahçeli, "Mutluluk verici bir gelişme" ifadesini kullanırken İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek "Milletimizin gözü aydın" dedi. Olayın perde arkasına işaret eden Perinçek, IŞİD'in Türkiye ile anlaştığını söyledi.

Rehine olayının arkada planı paylaşan: ulusalkanal
IŞİD'in rehineleri serbest bırakmasıyla ilgili muhalefet liderlerinden açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu arayarak tebrik etti, Davutoğlu da "birlik ve duyarlılığın önemine dikkat çekerek Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı, "kurtarma operasyonunun düşünülmesi, planlanması, uygulanması ve tam istediğimiz gibi sonuçlandırılmasında payı, katkısı, emeği olan herkese teşekkür ediyor, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Vatandaşlarımızın sağ salim evlerine dönmeleri mutluluk verici" diye konuştu. Ardından da AKP'nin IŞİD terörünü sineye çektiğini ve Türkiye'nin elini kolunu bağladığını söyledi.

İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek, "yurttaşlarımıza kavuştuk, ailelerinin ve milletimizin gözü aydın, sevinçliyiz" ifadelerini kullandı.  

İşçi Partisi lideri olayın perde arkasında yaşanan gelişmelere dikkat çekti, IŞİD'in Türkiye ile anlaştığını söyledi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar