Rejimin intihar kadrosuna katılacak mısınız 27 Haziran 2014, 09:20

Yıkılmakta olan Mafya-Tarikat rejimi, son dayatmalarında bulunuyor. AKP iktidarı ve Meclisteki yandaş muhalefetiyle rejimin sahipleri birbirine kenetlenmiştir. Aslında bu bir çöküş manzarasıdır. Rejimin hiçbir esnekliği kalmamıştır. Çünkü çözümsüzdür.

KIRILMANIN BAŞLANGICI

Eskiden rejimin yedekleri vardı, rejim içindeki seçenekler hiç bu kadar birbirine yakın değildi. Cumhurbaşkanı adayları hiçbir zaman böyle birbirinin tıpkısı olmadı. Şu anda rejimin iki adayı var gibi bir görüntü yaratılıyor. Ancak tek aday var. Birinci aday, I. Tayyip'tir. İkinci aday ise, II. Tayyip'tir.

İki adayın da aynı olması, rejimin katılaştığını gösteriyor. Katılaşma, kırılmanın başlangıcıdır.

TOPLU İNTİHAR

Mafya-Tarikat rejimi, Cumhuriyet Devrimi ile hesaplaşma içine girerek kendi sonunu da belirlemiştir.

ABD'de topluca intihar eden bazı tarikat mensupları vardı. Rejimler de, çıkmaza girince bütün mensuplarıyla birlikte toplu intihara kalkışırlar. Şu anda el ele verip ölüme koşanlar, AKP, PKK/BDP, CHP ve MHP'dir.

Cumhuriyet Devrimini Çankaya seçiminde adaysız bırakma girişimi, rejimin intiharıdır. Bu olguyu Eski Donanma Komutanı E. Ora. Nusret Güner, "Meclis'in son şansı" saptamasıyla dile getirdi. Bu Meclis'ten Cumhuriyet Devrimine bağlı yirmi milletvekili çıkmazsa, kaybeden Cumhuriyet Devrimi değil, Meclisin kendisi olacaktır. Cumhuriyet Devrimini yasadışı konuma itenler, hep birlikte devrimin ayakları altında kalacaklardır.

SICAK PARA VE "KÜRDİSTAN" ÇIKMAZI


Yalnızca Çankaya seçimine bakarak böyle bir saptamada bulunuyor değiliz. Rejim, ekonomisiyle, bölgemizdeki konumlanmasıyla çıkmaza girmiş bulunuyor.

Sıcak Para Diktasının sonu görünmüştür. Borçlanma ekonomisi için deniz bitmiştir. O nedenle Tayyip Erdoğanların önümüzdeki iki yıl içinde yıkılmaları kaçınılmazdır. Tayyip Erdoğan iktidarını ayakta tutmakla görevli koltuk değnekleri de birlikte yıkılacaklardır.

İkincisi, ABD'nin "Kürdistan", daha doğrusu İkinci İsrail girişimi bozguna uğradı. Artık o girişimin piyonları da işlevsiz kalmışlardır. Tayyip Erdoğanların tahtı bu nedenle de sallanıyor ve o tahtın ayaklarını oluşturan Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ve Abdullah Öcalan için de yol görünmüştür.

MECLİSİN SON ŞANSI

CHP ve MHP yönetimleri, bu çıkmazdan yandaş muhalif rolünü terk ederek kurtulabilirlerdi. O esnekliği kaybetmişlerdir.

Bu Meclisin son şansı yirmi milletvekilidir.

Tayyip Erdoğan'ın Çankaya'ya tırmanmasını ancak o yirmi milletvekili önleyebilir. Eğer bu Meclisin içinden yirmi Cumhuriyet Devrimcisi çıkmazsa, Cumhuriyet için çözümler tükenmiş olmaz. Tükenen çözüm, bu rejimin çözümüdür.

ÇANKAYA'YI CUMHURİYETE KAVUŞTURMAK

Milletin ümidi olan yirmi milletvekili de, rejimin intihar kadrosu içinde yer alacak mı?

Biz iyimseriz. Bu Meclis'ten uçuruma atlamayacak yirmi akıllı insan çıkacaktır.

Yirmi milletvekilinin Cumhurbaşkanı adayı göstermesi sayesinde, Tayyip Erdoğan'ın birinci turda seçilmesini önleriz.

İkinci turda Çankaya Cumhuriyete kavuşur.

Doğu Perinçek
Aydınlık/ROTA


Etiketler

Yorumlar

muharrem elçi :

yurtseverlerin umutlarını yeşertecek 20 milletvekili çıkacaktır eminim.yoksa cumhur son sözünü sandıkta söyleyecektir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar