banner864

Rennan Hoca'dan yeni açıklama: Teslim olmuyorum 27 Kasım 2014, 13:23

Profesör Doktor Rennan Pekünlü cezaevine girmeden önce son açıklamasını Ulusal Kanal'a yaptı. Rennan Hoca "Ben teslim olmuyorum. Sadece cezaevine gireceğim, bu yaşananlar bana Fransız Devrimi'ndeki Bastil Hapishanesi'ni hatırlatıyor" dedi.
Profesör Doktor Rennan Pekünlü cezaevine girmeden önce son açıklamasını Ulusal Kanal'a yaptı. Rennan Hoca "Ben teslim olmuyorum. Sadece cezaevine gireceğim, bu yaşananlar bana Fransız Devrimi'ndeki Bastil Hapishanesi'ni hatırlatıyor" dedi.

"Hapise girecek olmam beni üzmüyor. Huzurluyum kendime güveniyorum. Dışarı çıktığımda da şuan ki gibi olacağım sevgili Belma"

Türkiye'nin Galilosu cezaevine girmeden önce sadece Ulusal Kanal'a konuştu.
"Üniversitede Laikliğin korunmasını görev hissettim"
Rennan Hoca "Evren ve Evrim" konulu dersini verdikten sonra Menemen ilçesinden geçti. Seyrek Köyü'nde yemek yiyen Pekünlü, Ulusal Kanal'ın canlı yayınına katıldı.

Pekünlü için cezaevine girmek teslim olmak anlamına gelmiyor.
"Ben teslim olmadım olmayacağımda sadece hapishaneye gireceğim. Daha ders vereceğimiz kesimler var."

Üniversitede laikliği savunmayı kendine görev edinen Pekünlü, Fransız Devrimi'nin başlangıcı olarak bilinen Batsil Hapishanesini gülerek hatırlattı.
"Hukuksuzluğa hırsızlığa karşı olan tepkiler damlalar oldu ve o tepkiler zamanla taşmak üzere. Bu bana Fransız Devriminde Bastil Hapishanesi basıp ordaki mahkumları dışarı çıkaran anı anımsatıyor. Galiba bizim bastil zamanı yaklaşıyor"

Rennan Hoca bırakın türbanlı ğrenciyi derse almamayı tam tersi onların suça teşvik edildiğini düşünerek yaptıkları yanlışı hatırlatmıştı.
"Suça teşvik eidlen öğrencileri uyardım. Mahkeme kararlarından haberi yoktu. Onları bilgilendirdim. Üst makamları da uyardım işlem yapılmadı"

Ve bilim adamının şimdilik son sözleri mücadele oldu.
Rennan Hoca: Benden bağımsız sorunları çözmeyin beni bekleyin
Belma: Tamam birlikte çözeceğiz
Rennan Hoca: tamam anlaştık


Haber: Belma Yücel
Kamera: İnanç Saraçoğlu
ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

Günay Güner :

sayın prof. dr. rennan pekünlü cezaevine atılamaz. bu gidişle türkiye uzay çalışması yapmak, gezegenlere, yıldızlara ulaşmak şöyle dursun, bir milim ilerleyemez, üç yüzyıl geri gider, kırım, kıyım ülkesi olmaktan kurtulamaz. yaşadığımız ortaçağdır, engizisyondur... rennan pekünlü öğretmen cezaevinden devleşerek çıkar; oraya atan sözde yargıçlar, üniversite yöneticileri ne duruma gelir, izleyip göreceğiz. saygılarımla.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar