banner864

Resmi olmayan sonuçlara göre işte ilk kazananlar 30 Mart 2014, 20:11

Resmi olmayan sonuçlara göre Binali Yıldırım'ın sandığından CHP, Hakkari'de BDP, Baykal'ın sandığından CHP, Bakan Yılmaz'ın sandığından BBP, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın köyünden AKPi, Kocaoğlu'nun oy kullandığı sandıktan ise CHP çıktı, Rize'de AKP adayı Reşat Kasap, Artvin’de AKP adayı Mehmet Kocatepe, Gümüşhane'de AKP adayı Çimen kazandı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli'deki yerel seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre BDP'nin adayı Mehmet Ali Bul, kazandı. 47 yaşında evli ve 2 çocuk babası olan sendikacı Mehmet Ali Bul'un seçimlerin kazandığının belli olmasının ardından BDP'liler kentte kutlamalar yaptı

HAKKARİ'DE SEÇİMİ BDP'NİN KADIN ADAYI KAZANDI


HAKKARİ'de yerel seçimleri resmi olmayan sonuçlara göre BDP'nin adayı Dilek Hatipoğlu kazandı.

Hakkari'nin ilk kadın belediye başkanı olan Hatipoğlu, İşletme Fakültesi mezunu. Evli 2 çocuk annesi Muşlu olan Hatipoğlu, seçimlere BDP'nin kadın kotasıyla girdi.

BAYKAL'IN SANDIĞINDAN CHP ÇIKTI

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Antalya'da oy kullandığı sandıktan CHP birinci parti olarak çıktı.
Deniz Baykal'ın Konyaaltı Caddesi'ndeki Barbaros İlköğretim Okulu'nda oy kullandığı 1024 nolu sandıkta Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kullanılan oylarda, CHP birinci parti çıktı. CHP'ye 211 oyun çıktığı sandıkta AKP 34, MHP 10, HDP 4, DP ise 2 oy aldı. 6 oy ise geçersiz sayıldı

BAKAN YILMAZ'IN OY KULLANDIĞI SANDIKTAN BBP ÇIKTI

SİVAS'ta Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın oy kullandığı sandıkta belediye başkanlığı seçimlerinde Büyük Birlik Partisi (BBP) birinci parti oldu.Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın Sivas'ta Fevzipaşa İlkokulu'nda oy kullandığı 1320 nolu sandıktaki belediye başkanlığı sonuçları belli oldu. 286 seçmeni bulunan sandıkta 230 oy kullanıldı. Yapılan sayım sonucunda BBP 113 oyla birinci çıkarken; AKP 81, CHP 14, MHP 11, SP 6 oy aldı. 5 oy ise geçersiz sayıldı.

KÖYÜNDE AKP BİRİNCİ OLDU

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın köyü olan Gürün İlçesi'ne bağlı Güneş Köyü'nde il Genel Meclisi için kullanılan oyların sonucu da belli oldu. Köyde kurulan 1061 nolu sandıkta 63 seçmenden 53'ü oy kullandı. Oy verme işleminin bitiminden sonra yapılan sayımda AKP 25 oy alarak sandıktan birinci çıkarken, MHP 19, CHP 4, SP 4 ve BBP ise 1 oy aldı

BİNALİ YILDIRIM'IN SANDIĞINDAN CHP ÇIKTI

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın oy kullandığı, Bornova Ali Suavi İlköğretim Okulu'ndaki sandıkta CHP büyük fark attı.
Yıldırım'ın oy attığı 1415 Numaralı sandıkta 294 oyun partilere dağılımı şöyle:
CHP: 193, AKP: 67, MHP: 20, HDP: 3, BBP: 3, HEPAR:1, İP: 1, DP: 2, Yurt Partisi:1, SP: 1, DSP: 1, BTP:1.

İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA'NIN KÖYÜNDEN AKP ÇIKTI

İÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala'nın annesi Gönül ve babası Temel Ala'nın yaşadığı Erzurum'un Oltu İlçesine bağlı Çanakpınar köyünde kullanılan 56 oydan 51'i AKP'ye çıktı. Çanakpınar Köyünden geçerli sayılan 56 oydan 4'ünü MHP, 1'ini de SP aldı

KOCAOĞLU'NUN OY KULLANDIĞI SANDIKTAN CHP ÇIKTI

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun oy kullandığı Bornova Suhhi Koyuncuoğlu Ortaokulu’nda CHP’nin ezici üstünlüğü çıktı.
Kocaoğlu’nun oy attığı 1162 Numaralı sandıkta 265 geçerli oyun partilere dağılışı şöyle:

CHP : 208, AKP: 41, MHP : 11, HDP : 2, Hepar: 2, SP : 1

RİZE'DE REŞAT KASAP KAZANDI


RİZE’de belediye başkanlığı seçimini resmi olmayan sonuçlara göre AKP adayı Reşat Kasap kazandı.

Gazi Üniversitesi İstatistik Bölüm Başkanlığı görevinden istifa ederek AKP'den Rize Belediye Başkanlığı’na aday olan 2 çocuk babası 53 yaşındaki Reşat Kasap, İstatistik, Ulaşım, Planlama, Kalkınma, Çevre, Endüstri, Ekonomi, Finans ve Eğitim alanlarında uzman olarak biliniyor.

Kasap, Rize Belediye Başkanlığı'n kazanırken, Saadet Partisi’nden aday olan Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu ise ikinci sırada kaldı.

ARTVİN’DE AKP ADAYI MEHMET KOCATEPE KAZANDI

ARTVİN’de Belediye Başkanlığı seçimini resmi olmayan sonuçlara göre AKP’nin adayı Mehmet Kocatepe kazandı.

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan evli ve 3 çocuk babası 48 yaşındaki Mehmet Kocatepe, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde Personel ve Eğitim Daire Başkanı olarak görev yaptı, 25 Nisan 2009 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Artvin’de 3 dönemdir CHP'li Emin Özgün, belediye başkanı olarak görev yapıyordu.

GÜMÜŞHANE'DE AKP ADAYI ÇİMEN KAZANDI

GÜMÜŞHANE Belediye Başkanlığı resmi olmayan sonuçlara göre AKP'nin adayı Ercan Çimen kazandı.

Evli ve 2 çocuk babası AKP adayı Çimen, Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. İktisatçı Ercan Çimen, aile şirketinde yönetici olarak görev yapıyordu. Çimen, 2009 yılında 35 oyla Gümüşhane Belediye Başkanlığı seçimini kaybetmişti.

Gümüşhane'de 1999 yılından bu yana Belediye Başkanı olarak görev yapan MHP'li Mustafa Canlı ise bu kez ikinci sırada kaldı.

DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar