banner864

Riccardone'den, Fethullah Gülen açıklaması 07 Nisan 2014, 22:03

Fethullah Gülen ile ilgili Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone de konuştu. Ricciardone, Gülen örgütünün Amerika ile olan ilişkilerini anlattı.
Cemaat, örgüt, haşhaşi, virüs, casus, editör, şantajcı... Fethullah Gülen için AKP Hükümeti'nden çok tanımlama geldi. Peki, Gülen'in yaşadığı Amerika'nın bu konudaki görüşü ne?

Hürriyet'e konuşan Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Fethullah Gülen ile Amerika'nın ilişkisini anlattı. Ricciardone'ye göre, arada resmi bir temas yok, ancak ilişki Gülen'e bağlı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı ve TUSKON gibi yasal örgütler üzerinden yürüyor.

Amerika'ya göre, Gülen Türkiye siyasetinin içinde. Ricciardone'ye göre, Gülen'e karşı adım atmakta henüz bir karar verilmiş değil.

Fethullah Gülen'in iadesi konusu AKP Hükümeti tarafından gündeme getirildi. Ülkemizde yaşayan Türk vatandaşlarının sizin iç siyasi tartışmalarınızda aktif olduğu doğru. Bu hayatın gerçeği. Eğer sizin ülkenizle ilgili herhangi bir yasadışı konuyla bizim ülkemiz içinde şüphe edecek bir zemin sağlanırsa, o yasadışı faaliyete karşı adım atarız.

Ricciardone, Başbakan Erdoğan'ın "paralel yapı" ifadesiyle ilgili "Biz elimizde bir palel devlet dedektörüyle gezmiyoruz" dedi.

Ricciardone, yolsuzluk iddialarıyla ilgili dış güçlerin hedef gösterilmesini eleştirdi, iddialara yanıt verilmesi gerektiğini vurguladı. Türkiye'deki Amerikan karşıtlığından rahatsızlığını belirten Ricciardone, "Biz dış güç değiliz, biz dostuz" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

ricardone siz bizim dostumuz değilsiniz .1.kıbrıs harekatında.2.pkk.ile ilişkilerinizde .ülkemizin ağır sanayi girişimini siz durdurdunuz .bunun en başında uçak fabrikamızı kapattırdınız .amerikadan dost.........post olmaz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar