banner864

Ricciardone, AKP'yi sarsan operasyonu değerlendirdi 20 Aralık 2013, 09:33

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer CHP'lilerle öğle yemeğinde biraraya gelen ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili konuştu. Ricciardone, "Gezi olaylarında olduğu gibi sorumluların dışarıda aranması gerçeğin ortaya çıkmasını engeller. Umarım bu hadise de Gezi Parkı gibi Türk demokrasisinin güçlenmesine katkı sağlayacak" dedi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'lilerle öğle yemeğinde buluşan ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, AKP'yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu değerlendirdi.

Soruşturmayı yakından izlediklerini belirten Ricciardone, operasyonun Türk demokrasisini güçlendireceğini söyledi. Amerikan Büyükelçisi, "Umarım bu hadise de Gezi Parkı gibi Türk demokrasisinin güçlenmesine katkı sağlayacak. Gezi olaylarında olduğu gibi sorumluların dışarıda aranması gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyecek bir yaklaşım olur" diye konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, "Operasyon kapsamında ortaya atılan tüm iddiaların aydınlatılması gerekiyor." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Amerika ziyareti sırasındaki temaslarının ABD üst yönetimi tarafından nasıl değerlendirildiğine ilişkin de bilgi aldı. Ricciardone, ziyaretin olumlu karşılandığını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder