Ricciardone, Türkiye'yi suçladı 12 Eylül 2014, 16:17

ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Ricciardone, Suriye konusunda Türkiye'yi suçlayan açıklamalarda bulundu. Ricciardone "Türkiye'ye 'El Nusra'ya yardım etmeyin' dediklerini öne sürdü, "ama Türk hükümeti militanların sınır geçişlerine göz yumdu" dedi.
Amerika'nın eski Ankara eski Büyükelçisi Ricciardone, Suriye'deki iş savaşla ilgili Türkiye'yi suçladı. Ricciardone "Türkiye'ye 'El Nusra'ya yardım etmeyin' dedik ama Türk hükümeti bizi dinlemedi" dedi.

Francis Ricciardone Türkiye'de üç yıl  ABD Büyükelçiliği görevini yürüttü. Diplomatlığı sonrası  Atlantic Council adlı düşünce kuruluşunda çalışmaya başladı. Katıldığı bir konferansta Ricciardone'ye, Suriye'deki Türk-Amerikan işbirliği soruldu. Eski diplomat çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Ricciardone, "Türkiye'ye Suriye'deki muhalif gruplardan El Nusra ve Ahrar El Şam'a "yardım edilmemesi gerektiğini" söyledik. Bu grupların sınırlarınızdan geçmesine  izin vermemeniz gerektiğini düşünüyoruz' dedik." diye konuştu.

Ricciardone tüm bu uyarılara rağmen Türkiye'nin, El Nusra ve Ahrar El Şam militanlarının sınır geçişlerine göz yumduğunu söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ercan Konuk :

Hayır Amerika değil şimdi artık Araplar..

irfan kurucu :

Bizim olan vatanimizi amarikAmi idare etmeye calisiyor anlamakta zorlaniyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar