banner864

Sabih Kanadoğlu'ndan yargıdaki tahliye krizi yorumu 28 Nisan 2015, 10:55

Sabih Kanadoğlu, “Türk yargısının içine giren iki mikrop birbiriyle mücadele ediyor” dedi. Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu da “Türk yargısının içine giren iki mikrop birbiriyle mücadele ediyor” değerlendirmesini yaptı. Yargının bu iki mikroptan kurtarılması gerektiğini vurgulayan Kanadoğlu, “Birisi kendisine bağımlı yargı yaratmak, diğeri de ona karşı iktidar mücadelesi yapmak istiyor” dedi.
Sabih Kanadoğlu, “Türk yargısının içine giren iki mikrop birbiriyle mücadele ediyor” dedi.

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu da “Türk yargısının içine giren iki mikrop birbiriyle mücadele ediyor” değerlendirmesini yaptı. Yargının bu iki mikroptan kurtarılması gerektiğini vurgulayan Kanadoğlu, “Birisi kendisine bağımlı yargı yaratmak, diğeri de ona karşı iktidar mücadelesi yapmak istiyor” dedi.

Yargıtay çözerdi

Kanadoğlu, “reddi hakim” talebini kabul eden 29. Asliye Ceza Mahkemesi’nin tahliye talepleriyle ilgili mahkeme tayin etme, sulh ceza hâkiminin tahliye kararını yok hükmünde sayma, savcılığın da tahliye kararını uygulamama yetkisinin bulunmadığını belirterek, “Tartışılır ama tahliyeyle ilgili bir mahkeme kararı var. Yapılması gereken bu karara karşı kanun yararına bozma istenmesi ve konunun Yargıtay tarafından çözülmesiydi” dedi. Kanadoğlu, Yargıtay’ın görev alanına giren bir yetkinin sulh ceza hâkimi tarafından gasp edilmesinin Türk yargı tarihinde görülmediğini anlattı. (sözcü)
Etiketler

Yorumlar

cevdet akcan :

aynen katılıyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar