SADAT ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı 04 Eylül 2012, 13:00

Aydınlık Gazetesi ortaya çıkardığı "özel ordu" SADAT ile ilgili bugün de önemli bilgiler yayımladı. Aydınlık, AKP iktidarının izniyle kurulan "özel ordu"nun İstanbul ve Marmara Bölgesi'nde eğitim üslerinin bulunduğunu yazdı. Haberde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Gölcük'teki Ulaşlı Özel Eğitim Kampı'na dikkat çekildi.
Suriye'de Esad yönetimi ve halka karşı silahlı eylemler yapan terör gruplarını eğittiği saptanan ve AKP iktidarının eliyle kurulan "özel ordu" SADAT ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı.

Aydınlık Gazetesi, Suriye'de terör eylemine katılan militanların eğitilmesi için kurulan kampın adresini yazdı.

Aydınlık, bu merkezlerden birinin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Kocaeli'nin Gölcük İlçesi sınırları içerisindeki Ulaşlı Kampı olduğunu duyurdu.

Bu kampın resmi adı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Ulaşlı Özel Eğitim Merkezi. Deniz kıyısındaki kamp 600 personel kapasiteli.

28 Şubat'ta irticai nedenlerle Türk Ordusuyla ilişiği kesilen SADAT'ın Başkanı Emekli Tuğgeneral Adnan Tandıverdi işte bu kampta keşif yaptı. Aydınlık, özel harpçi Tanrıverdi'nin özellikle kampın denizle bağlantısını incelediğini belirtti.

Ordudan atılan özel harpçi generalin bu ziyaretinden sonra Ulaşlı Özel Eğitim Merkezi'nde hareketlilik başladı. Sivil bir bot, Ulaşlı'ya sandıklarla malzeme indirdi. Bu sandıklar içinde gayri nizami harp eğitiminde kullanılan unsurlar bulunuyordu. Her yıl Kasım ayında boşaltılan askeri kamp, bu sene erken tahliye edildi.

Aydınlık önemli bir bilgi daha paylaştı. SADAT'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait tesis ve silahları kullanması Ulaşlı ile sınırlı değil...

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

zuhal :

adamin ellerini kirarlar

FERDA SENSOY :

DENIZ KUVVETLERINI GUCDEN DUSURMEK ICIN OZEL OLARAK YAPILMIS HAREKAT KUMANDAN BIRAKMADILAR 300 CASUS HEPSI BIR ARADA NERDE GORULMUS TAYYIP KIMLERLE KURDU BU KUMPASI BELLI ORTAYA CIKTI HAININ BASI BU

ilker coskun :

Aladinizmi deniz kuvvetkerine operasyon yapip deniz kuvvet komutani yapacak komutan bile birakilmamasinin sebeplerinden sadece ve en masumane olanlardan birini

gökhan gürsel :

üzülerek sıkılarak ifade ediyorum,balyoz, takoz,ergenekon daha ne bileyim ben davalarından tutuklanan, yıllarca sucunun ne olduğunu bilmeden cezaevinde tutulan değerli komutanlarımızdan sonra tsk.daki diğer kalan komutanlar,çok ama çok kötü sınav veriyorlar.yazık....

SAPINA KADAR KEMALST :

turkish blackwater/academie elhamdullilah ... basindaki eski sirmali yeni sakallida cok mu$luman belli hamdo$$un...

umutla yasiyoruz :

umarim bu egitilen parali askerler, idügü belirsiz terror gruplari günün birinde halkimiza karsi kullanma hedefli degildir!!!!! simdiye kadar cereyan eden hadiseler bunlari bile düsündürtüyor. öyle degilmi?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar