banner864

Sağlık Bakanlığı Ankara Tabip Odası'na dava açtı 12 Şubat 2014, 17:42

Sağlık Bakanlığı, Ankara Tabip Odası'na dava açtı. Bakanlık, Gezi eylemleri sırasında polis müdahalesinde yaralanan yurttaşlar için revir hizmeti sunan Ankara Tabip Odası organlarının görevlerine son verilmesini talep etti.
 Sağlık Bakanlığı, Ankara Tabip Odası'na dava açtı. Davanın nedeni ise, Gezi eylemlerinde polis müdahalesinde yaralanan yurttaşlara revir hizmeti sağlaması.

Bakanlık, Ankara Tabip Odası'nın amacı dışında faaliyet gösterdiği gerekçesiyle, ATO Yönetim Kurulu, Haysiyet Divanı ve organlarının görevine son verilmesini talep etti.

Sağlık Bakanlığı, ATO'nun revir olarak kullandığı yerlerin Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Çankaya Belediyesinin eski ve yeni hizmet binaları, Diş Hekimleri Odası ve baro eğitim merkezi olduğunu bildirdi. Bakanlık, Türk Tabipleri Birliği'nin merkez ve tabip odalarındaki sorumlu organlarının da görevlerine son verilmesini istedi.

Dava, Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek.

Aydın Gergin


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Sevilay Özgül :

Yazık.. nasil bir yüz var ki hırsız uğursuzu sokağa salıyor; yaralılara bakanı suçlu addediyorsunuz.. Allah korkusu olmalı insanda bir nebze olsun..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar