banner864

Sağlıkta şiddet önlenemiyor 15 Ocak 2014, 16:16

Sağlıkta şiddet önlenemiyor. Sağlıkta şiddete ilişkin son haber Başkent’ten geldi. Ankara Dış kapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde bir saldırı yaşandı. Saldırgan doktorun kolunu kırdı.
Sağlıkta şiddetin önüne geçilemiyor. Bu konudaki son olay geçtiğimiz günlerde başkentte yaşandı.

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde bir saldırı gerçekleşti.

Yaklaşak bir ay önce tehditler savuran hasta, üroloji kliniği asistanı Doktor İsmail Önder Yılmaz’a doktor odasında saldırdı.

Saldırı sonucu Doktor Yılmaz’ın kolu kırıldı ve ameliyata alındı.

Hekimler, meslektaşlarına yapılan bu saldırıyı, hastane önünde protesto etti.

Ankara Tabip Odası Başkanı Özden Şener, sağlıkta dönüşüm programının şiddeti artırdığına dikkat çekerek, sağlık bakanına çağrıda bulundu.

Haber: Sabri Kara
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

ali yılmaz :

hekimlere yapılan bu tür saldırılar kamu görevini yaparken engellemeden tutun görevini yaptığından dolayı kamu görevlisine saldırmaya kadar ağırlaştırıcı şekilde ele alınsın yasalarda zaten bu hükümler var birde kamu görevlisine saldırıdan varmı bilmiyorum af ve iyi hal indirimi kaldırılsın, paraya çevrilme ise 6 ayla sınırlansın.

Fikri Yavuz. :

İnsanlar doktorsuz kalıp , sağlıkları ile ilgili , özellikle hayati tehlike arzeden problemlerle karşılaştıkları zaman, veteriner veya sıradan tedavi yapanlarla muhatap oldukları zaman ancak doktorun ne olduğunu, ne işe yaradığını anlayabilirler. Şiddet uygulayan evladını doktor yaptığı zaman ancak bizleri anlayabilir. Doktoru hedef tahtası yapanın sonu , arenadaki aslanla kaderini paylaşan mahlukata benzer inşallah.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder