banner864

''Sahte belgelerle kandırıldık'' 19 Mart 2015, 20:18

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün Harp Akademileri'ni ziyaret etti. Ergenekon ve Balyoz davası ile ilgili konuşan Erdoğan, “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke aldatıldı" dedi. Erdoğan, kumpas davalarının sahte belgelerle yürütüldüğünü belirtti.
 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Harp Akademileri Komutanlığı'nı ziyaret etti. Gündeminde Ergenekon ve Balyoz kumpasları vardı.
TSK'nın kurmay kadrosunun yetiştirildiği okulu ziyaret eden Erdoğan'a Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da eşlik etti. Erdoğan burada önemli açıklamalarda bulundu.

Ergenekon ve Balyoz davalarını hatırlatan Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tarihin her döneminde tehlikelerle karşı karşıya kaldığını söyledi. Tutuklamaların da bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

"Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı. Kurumlarımızın içinde örgütlenmiş, güçlü medya desteğiyle teçhiz edilmiş bir yapının, Türkiye’yi ele geçirmek için yürüttüğü bir kumpasa, bir darbe teşebbüsüne hep birlikte maruz kaldık. Samimiyetle ifade ediyorum; eski Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı"

Erdoğan, sahte belgelerle kandırıldıklarını belirtti.

"Tereddütlerimi, itirazlarımı o dönemde bu işin sorumlularına ifade ettim, hatta kamuoyu önünde de dile getirdim. Ama o zaman önümüze konan, ancak çoğunun sahte ve çarpıtılmış olduğu daha sonra ortaya çıkan belgeler, bilgiler karşısında, hukuka saygı gereği, yapacak bir şeyimiz kalmadı"

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

ali yıldız :

demek ben daha akıllıymışım, baştan beri kanmadım !

A.Şirin :

bu kadar saf, kolay kandırılan birine ülke yönetimi verilir mi?

tahsin değirmenci :

hayrola hesap dönmeye başladı sen kandırıldın abdullah kandırıldı oval ofisteki abd kandırıldı bulunan savcılar delliller vb kandırıldı iyide kim kandırdı

misafir :

ne demek kandırıldık.........hani beraber yürütmüştünüz bu yollarda

Yağmur Budak :

vaybeee çok yazık bir başbakan kandırılmış ..!!! hiiiiç beğenmedimm

doğrucudavut :

hala bu kumpasların savcısı gibi konuşuyor.kandırılan savcı rolünü üstlenmiş şimdide

mustafa cenap aytepe :

bu işten öyle kolay hiç kimse sıyrılamaz....ne istedilerse vermedikmi diyen kimdi.....kimin malını ...kime ...niçin ....ve hangi çıkarların için verdin....arkadaşımın dediği gibi bu davanın savcısı kimdi, şimdi elini,zden geldiği kadar mevkinizi muhafaza etmeğe calışsanızda bunun sonu gelecek ceza evinde evlatlarına torunlarına hasret ölenlerin evlatları bekliyor onuruna yediremeyip intihar edenlerin evlatları bekliyor ..ama onlar adaleti namus bilenler. çok şey göreceğiz .kimin barsakları boşalıyor ortada.

E.Özaydin :

bu davalarin savcisi sen degilmiydin tayyip bey?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar