banner864

Sahte belgeyle vurgun 03 Aralık 2013, 11:31

AKP Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, oğluyla ilgili basında yer alan "Sahte belgeyle vurgun" haberlerine "Benim bilgim ve sorumluluğum yok" yanıtını verdi. Fındıklı, bu açıklamayla vurgun iddialarını üstü kapalı doğruladı.
 AKP Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, oğlunun ortağı olduğu şirketin TOKİ’den sahte belge ile ihale aldığı iddialarına ilginç bir yanıt verdi. Fındıklı, "bu olaydan benim hiçbir bilgim ve sorumluluğum yoktur" dedi.

Fındıklı, yaptığı yazılı açıklamada, "sahte belge ile vurgun" iddialarını üstü kapalı doğruladı, şirketin kendisine ait hisselerini 2007 seçimlerinde milletvekili seçimlerinin ardından oğluna devrettiğini bildirdi.

Fındıklı "Oğluma hisseleri devir ettikten sonra bir daha da şirketin işleri ile ilgilenmedim" dedi.

Açıklamada, oğluyla İbrahim Yıldız’ın şirketi iyi idare edemeyip batırdıklarını da savunan Fındıklı, "Bu şirketin aldığı ihalelerden ve yaptığı işlerden benim hiçbir bilgim ve sorumluluğum yoktur" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Gazetesi’nin "sahte belgeyle vurgun" başlığıyla duyurduğu haberde, AKP'li vekilin oğlunun son 4 yılda TOKİ’den 76 milyon liralık ihale alarak vurgun yaptığı öne sürülmüştü.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar