banner864

Sahte diploma skandalında önemli bilgi ortaya çıktı 23 Ocak 2015, 13:50

Sahte diploma ile girdiği TÜBİTAK'ta, Kamu Sertifikasyon Merkezi Başkanlığı'na kadar yükselen Hasan Başaran'ın, eski Bakanlardan Nihat Ergün'ün akrabası olduğu ortaya çıktı. Ergün, Başaran'ın yaptığı sahtecilikten kimsenin haberinin olmadığını söyledi.
 Sahte ODTÜ diplomasıyla TÜBİTAK'ta işe girip, kritik bir konumda yöneticilik yaptığı anlaşılan Hasan Başaran ile ilgili önemli bir bilgi ortaya çıktı.
TÜBİTAK'ta e-imzaların hazırlandığı Kamu Sertifikasyon Merkezi'nin başında görev yapan Başaran'ın AKP'li eski bakanlardan Nihat Ergün'ün yeğeninin eşi olduğu anlaşıldı.

Hürriyet'e konuşan Ergün, sahtecilikten haberlerinin olmadığını söyledi. "Gözaltına alınana kadar, eşi dâhil aileden kimse sahte diplomaya sahip olduğunu bilmiyordu" dedi.

"Gözaltı olayında, sahte diploma olayı ortaya çıktığında tüm aile perişan oldu. Yeğenimle 7 yıldır evli ve bir oğulları var. Eşi de herkesle birlikte öğrendi. Evet, bir yakınlığım var ama mağdur edilenin yakınıyım. Şimdi devlet bunun hesabını sorar. Ne suç işlediyse cezasını çeker"

Ergün, Başaran'ın işe alınmasında dahli olmadığını da söyledi.

"Bakanlık yaptığım dönemde TÜBİTAK'ta işe başladı. Ama işe alınması sürecinde hiçbir dahlim ve katkım olmadı. Ne ben, ne de benim bürokratlarımın aracılığı oldu. TÜBİTAK'ın kendi iç inceleme ve eleme sistemiyle kuruma alındı"

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

leyla tütüncü :

bizde inandık.bu halkı bu kadar aptal mı sanıyonuz

Sinan Erismis :

yuttuk, hep dogrulari dinledik ya, bunlar da dogrudur herhalde.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar