banner864

Sakarya Tunceli'de birleşti! 29 Kasım 2014, 19:55

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ve eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan Sakarya’da Türkiye Gençlik Birliği’nin düzenlediği “Büyük Çözüme Doğru Türkiye” konulu panelde buluştu. Katılımın yoğun olduğu panelde sık sık birlik ve mücadele vurgusu yapıldı.
 İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ve eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan Sakarya’da Türkiye Gençlik Birliği’nin düzenlediği “Büyük Çözüme Doğru Türkiye” konulu panelde buluştu. Katılımın yoğun olduğu panelde sık sık birlik ve mücadele vurgusu yapıldı.

'Parti kuracağınıza turşu kurun'
Ulusal bir hareket ve bir ittifakın mutlaka ortaya konulması gerektiğini vurgulayan Yaşar okuyan, “Bu dağınıklık içerisinde alacağımız bir sonuç yok. 6 ayda 6 parti kuruldu. Bizim olabildiğince partileri bir araya getirip, ulusal ittifak yapmamız lazım. Bunlar bir günde sandığa gömülür. Ben yüzde 100 inanıyorum, çalışmalar da var birlik sağlanacaktır. Doğu Perinçek’in bu konudaki çalışmalarını da takdir ediyorum" dedi. Bir izleycinin yönettiği soruya Okuyan, “Parti kuracağınıza turşu kurun” yanıtını verdi.

‘Dersim'cilerle Tunceli'ciler aynı partide buluşamaz’
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de borçlanma ekonomisinin bittiğini söyleyerek, “Borç veren kalmadı. Musluklar tıkanmış durumda ve Türkiye’nin ödeme gücü bulunmuyor. Öyleyse yeni formülde kim üretim ekonomisini kuracak, o hükümet olacak. Kim Türkiye’yi birleştirecek o iktidar olacak” dedi.

Perinçek şöyle devam etti: “Önümüzdeki program Türk Devrimi’nin ‘Altı Ok’ programıdır. Peki bunu kim uygulayacak? Biz yapacağız. Biz derken, İşçi Partisi dışındaki partilerin tabanlarındaki Atatürkçüleri de kastediyorum. Hepimizi kastediyorum. Önümüzde fırtınalar var. Karma ekonomiye geçiş kolay olmayacak. Bunu milletimize dürüstçe söylüyoruz. Bütün üretimle ilgili sınıfları birleştireceğiz. Sülükleri ve sıcak para komisyoncularını tasfiye edeceğiz. Bu bir iktidar mücadelesi. Bu mücadele partilerle yürütülür. İşçi Partisi kadrolarıyla, kurumlarıyla bu mücadeleye, örgütlü kesimine hazırdır
.
MERKEZ SAĞ BİTTİ
Biz birliği savunuyoruz. Biz İran’dayız, Irak’tayız, Suriye’deyiz, Ortadoğu’dayız. Merkez sağı yeniden inşa etme dönemi bitti. Misyonumuz belli yeniden Türkiye devrimini tamamlama rotasına gireceğiz. Birleşme olacak hiç kaygılanmayın. Altı Ok'ta birleşeceğiz. Altı Ok'u savunan Türkiye’nin büyük kesimine, örgütlü kesimine, aydınlarına, Türkiye’nin Birgül Ayman Güler gibi yiğit, birikimli aydınlarına çağrımızdır. Aynı programda birleşenlerin aynı partide buluşması lazım. Dersimcilerle Tunceliciler aynı partide buluşamaz.”

Cumhuriyetçilikten vazgeçiş yok
Birgül Ayman Güler de şöyle konuştu: “Cumhuriyetçilikten vazgeçiş yolu yok. Sosyal demokrasinin evrensel ilkeleri arasında cumhuriyetçilik yok. Kemalizm’in evrensel ilkeleri içinde Cumhuriyetçilik var. Sosyal demokrasinin ana ülkeleri İngiltere ve Almanya. Biri krallık biri Cumhuriyet. İngiltere’de sosyal demokrasi iktidarda iken bir kere bile krallığı, tacı tartışmaya açmadı. Bizim Cumhuriyetçilik ilkesinden vazgeçmememiz, sosyal demokrat kaynaklarından değil, Kemalist kaynaklarından geliyor. Biz, ulusal devlet ve ulusal toplumdan vazgeçemeyiz. Altımızdan halının çekildiğinin farkında olan seçmen her zamankinden daha fazla. Bizim ulusal ilkelerimiz doğrultusunda Türkiye mücadelesini daha büyük bir inançla sürdürme görevimiz var. Bu görev, kutsal bir görev.”ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

kemal açıkalın :

birleşmek işçi partisinde olacak

E,özaydin :

sayin birgül ayman güler ve ve sayin okuyan yan yana geldiyse cikis yolu bulunmustur , aydinlik türkiye icin ileri !,,,

güney çelik :

b.ayman güler'i,y.okuyan'ı,doğu perinçek'i programda birleşiyorlarsa aynı parti çatısında görmek isterim.ayrıca tüm cumhuriyetçileri,yurtseverleri de.çünkü başka çıkış yolu yok!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar