banner864

Saltanat sahiplerine tivit atıyorum 22 Mart 2014, 12:38

Diktatörlüklerin yasasıdır: Yıkılışlarını yasaklarla önlemeye kalkarlar. Oysa bugüne kadar hiçbir dikta yasa çıkararak yıkılışını önleyememiştir.

Mussolini’nin ve Hitler’in yasağı

Mussolini’nin ayaklarından baş aşağı asılması yasaktı. Ama onu ayaklarından baş aşağı astılar.
Hitler, papazların bile insanca konuşmasını yasaklamıştı. Ancak kilisede dua okurken konuşabilirlerdi. Hiç kimse Hitler’in ininin kapısından giremezdi, yasaktı. Ama Hitler’in inine girildiği zaman, onun tozunu bile bulamadılar.

Diktatörün intiharı

Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül-Fethullah Gülen üçlüsü, bir ABD tertibiyle bu ülkenin tepesine oturtuldu. Şimdi saltanatlarını yasaklarla koruma telaşına düşmüşlerdir. Muska yazdırabilirsiniz, türbeye çaput bağlama özgürlüğü de var. Kurşun döktürebilir ve büyü yaptırabilirsiniz. Bunlar serbest. Ama artık yurttaşların birbirlerine internet üzerinden seslenmeleri de yasaklanmıştır.

Diktatör intihar ediyor. Yasaklamak diktatör için hem bir zorunluluktur hem de bir istifa yöntemidir. Diktatörlükler saltanattan yasaklar ilan ederek istifa ederler.

Bu Tivitır yasağı Türkiye’de sökmez. Özgürlük, bizim toplumumuzun iki yüzyıllık büyük kazanımıdır. Uğrunda canlar feda edilmiştir. Bu yasak, yasak olarak geçerli olmayacaktır. Ama mafya-tarikat diktasının sonunu getiren en son girişimdir. Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül kendi yıkılışları için bir davetiye çıkarmışlardır. Türkiye’nin bütün diri güçlerini hedef almışlardır. İnsanların birbirlerine “hey” diye seslenmelerine yasak koymuşlardır.

Şimdi o yurttaşlar onlara “Hey saltanat sahipleri, tahtınızı yıkacağız” diye tivit atacaklardır.

KADIKÖY’DE TOPLU TİVİTIR EYLEMİ
BUGÜN SAAT 15.00’TE KADIKÖY MEYDANI’NDA
SALTANAT SAHİPLERİNE TİVİT ATIYORUZ.
BÜTÜN YURTTAŞLARIMI
KADIKÖY MİTİNGİMİZE ÇAĞIRIYORUM.
LEVENT KIRCA, ÜMİT ERTAÇ ZİLELİ,
SUZAN AKSOY VE
BU SATIRLARIN YAZARI
KÜRSÜDEN SİZLERLE BİRLİKTE
SALTANAT SAHİPLERİNE DUR DİYECEĞİZ.
KADIKÖY’DE BULUŞALIM.

Yorum Gönder