banner864

Şam zirvesi öncesi Doğu Perinçek, Ahmedinejad ile görüştü 28 Şubat 2015, 22:14

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmeye giden Türkiye heyeti, ziyaret öncesinde Atatürk Havalimanında İran İslam Cumhuriyeti 6. Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile görüştü. Görüşmede karşılıklı dayanışma duygularını ifade eden liderler, en yakın zamanda Tahran’da buluşmak üzere sözleştiler. Geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden Ahmedinejad’a İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler başsağlığı diledi.
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmeye giden Türkiye heyeti, ziyaret öncesinde Atatürk Havalimanında İran İslam Cumhuriyeti 6. Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile görüştü. Görüşmede karşılıklı dayanışma duygularını ifade eden liderler, en yakın zamanda Tahran’da buluşmak üzere sözleştiler. Geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden Ahmedinejad’a İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler başsağlığı diledi.Türkiye ve İran arasında bin yıllık kadim bir dostluğun olduğunu ifade eden Doğu Perinçek; “Biz bir milletiz. Bin yıllık dostluğumuz var. 1074 yılında Kaşgarlı Mahmud'un Divanı Lugat-it Türk'te söylediği gibi ‘Börksüz baş, Farssız Türk olmaz’. En büyük edebiyat eserlerinden olan Firdevsi'nin Şahnamesi'nde de Türk-Fars dostluğu anlatılır. Sizi de Türkiye'de çok seviyorlar. Bu kadim dostluğumuz sayesinde Türkiye, İran, Irak, Suriye, Lübnan işbirliği yapacak ve bölgeye barış gelecek. Emin olun Türkiye'de yakın dönemde İran'ın gerçek dostları hükümet olacak” dedi.

FOTO-GALERİ | Doğu Perinçek, Ahmedinejad ile görüştü

 

Ahmedinejad ise Türkiye’de kendisini vatanında gibi hissettiğini belirterek şunalrı ifade etti: “Birçok kelime birçok gelenek ortak. İran ve Türkiye el ele verirse tüm sorunların üstesinden geliriz. Türkiye’nin ve İran’ın yükselmesini Batılı kuvvetler istemiyorlar. Biz Türkiye'nin yükselmesi ile iftihar ederiz.”Eski Milli Savunma Bakanı ve Doğu Perinçek’in Başdanışmanı Barlas Doğu ise şunları ilave etti: “ Biz sizi Birleşmiş Milletler toplantısında ABD’ye kafa tutuşunuzla tanıyoruz. Dik duruşunuzla tüm Dünya’ya örnek oldunuz.”

 ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

edirneli :

iran da 35 milyon türk var..bundan büyük kardeşlik olur mu

ilhan :

sevgili perinçek sen...... hainlere onun bunun uşaklarına sahtekarlara öyle güzel bir ders veriyorsunki hain kitle kinleriyle geberiyorlar

hüsnü başkan :

güzel insansın vesselam doğu baba.

sydneyden turan :

devlet adami boyle olur akp ye kapak olsun. yolun aik olsun tek kisilik ordu.

AHMETYAVUZ :

türk vatanseverleri̇ bu i̇şi̇ bi̇li̇yor.bölge halklarini ancak ,devri̇mci̇, anti̇ emperyali̇tler bi̇rleşti̇ri̇r.

Adil Aydın :

bilge kişiler " yalnızlaşmış türkiyem'e " dostluk kapıları açıyor.

türkgücü :

umarım iran ve türkiye ileriki dönemde birleşir ve amerikaya dur der, yoksa ne iran kalacak ne de türkiye :

şah ismail :

doğrusu da bu!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar