banner864

Sanat atölyesinde yangın 12 Kasım 2014, 09:29

Antikacılar Sokağı'ndaki sanat atölyesinde çıkan yangın paniğe neden oldu.
Antikacılar Sokağı'ndaki sanat atölyesinde çıkan yangın paniğe neden oldu.

Üsküdar'da iki katlı bir sanat atölyesinde yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, dükkanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Selami Ali Mahallesi'nde "Antikacılar Sokağı" olarak bilinen Görümce Sokağı'ndaki iki katlı sanat atölyesinde, saat 04.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler hızla yayılırken, ihbar üzerine yangın yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Yangın yerine gelen itfaiye erleri, alevlere yukarıdan ve içeriden su sıkarak müdahale etti. Bu sırada mağazanın ikinci katında mahsur kalan 2 kişi ise itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Mahalle sakinleri ise söndürme çalışmalarını endişeli gözlerle izledi. Yangın itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu söndürüldü; sanat atölyesinde ise büyük çapta maddi hasar oluştu.

Yangından dolayı büyük panik yaşadıklarını belirten bir mahalle sakini, "İçeride 2-3 tane yabancı insan kalıyordu. Bir baktık dükkan yanıyor. İçerdekileri kurtarsalar, orda çalışanlar vardı" diye konuştu.

Polis ve itfaiye yangının çıkış sebebini belirlemek için çalışma başlattı.

Hakan KAYA - Ozan URAL / İstanbul DHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar