Şanlıurfa Suruç'taki büyük patlamaya ilişkin validen yeni açıklama: Kesinleştirdik! 20 Temmuz 2015, 15:30

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, bu sabah Suruç'ta düzenlenen saldırının intihar eylemi olduğunu kesinleştirdiklerini söyledi. Valiye göre 28 ölü, 100'e yakın da yaralı var.

Vali özetle şunları söyledi:

"Canlı bomba olduğunu kesinleştirdik. Şu anda 28 ölü var, 100'e yakın da yaralılar var. Bütün yaralılar hastanelere nakledildi onu ifade edebilirim. Canlı bomba ama 18 yaşında mıdır? Yaşı nedir, ne değildir onu henüz ekiplerimiz, güvenlik güçlerimiz tespit için uğraşıyor. Olay çok taze. Kimdir, kimliği hedir, onun hakkında henüz bir bilgimiz yok. Olay yeri inceleme ekibi ve pek çok güvenlik kuvveti, o araştırmayı yapıyor ve netice alacaklar. Netice alınca da kamuoyuyla paylaşacağız.
Patlamayla ilgili henüz gözaltı olmadığının bilgisini de paylaşan Vali Küçük, şunları söyledi:

"Suruç'a giriş ve çıkışlar vatandaşlarımızın güvenliği için, infiale karşılık kontrol altında. Her türlü provokasyona karşı da vatandaşlarımız uyanık olmalı. Orada güvenlik kuvveti olarak sayıca yeterliyiz. Her türlü tedbiri aldık... Bütün güvenlik kuvvetleri, jandarmamız arazide, polisimiz hepsi tedbir almıştır. Daha sonra da tabi hükümetimizin sayın bakanları teşrif edecektir. Şu anda bir infial yok. Suruç'ta hepimiz çok üzgünüz."
 

Yorumlar

akp sorumlu :

türkiyedeki teröe olaylarından pkk ve islamcı terörden akp sorumludur. akp iktidara gelmeden terör sıfırlanmıştı. akp nin de teröründe arkasında abd var.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar