banner864

Şantajdan önce dinlendikleri ortaya çıktı! 03 Ocak 2015, 14:57

2011 genel seçimi öncesinde şantajla istifa ettirilen 3 MHP'li yöneticinin F tipi örgüt tarafından sahte isimlerle dinlendiği ortaya çıktı. Ahmet Deniz Bölükbaşı, Bülent Didinmez ve Mustafa Cihan Paçacı'ya yönelik yasa dışı dinleme, HSYK Başmüfettişi Ali Rıza Karakan'ın raporunda yer aldı.
HSYK Başmüfettişi Ali Rıza Karakan tarafından Ankara’da yürütülen telekulak soruşturmasında çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı. 2011 yılında kaset operasyonu ile gündeme gelen üç MHP'li isimin yasa dışı dinlendiği tespit edildi.

Sahte isimlerle dinlenen üç isim, 2011'deki genel seçimleri öncesinde şantajla istifa ettirilen MHP Ankara milletvekili adayları Ahmet Deniz Bölükbaşı, Bülent Didinmez ve Mustafa Cihan Paçacı oldu.

3 MHP'linin, 12 Haziran Genel Seçimlerinden yaklaşık 3 yıl önce, Emniyet tarafından dinlemeye alındıkları belirlendi.

                                          Sahte İsimler
Ahmet Deniz Bölükbaşı HAYDAR BARAN 2008-2009
Bülent Didinmez MUSTAFA TÜRKDOĞAN 2009
Mustafa Cihan Paçacı YAVUZ SELİM AYDOĞAN 2009

Terör örgütü üyeliği gerekçesiyle dinlenen Bölükbaşı için 2008’de ve 2009’da, Didinmez ve Paçacı için ise 2009’da, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nden dinleme kararı çıkarıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı tarafından önleyici dinleme kapsamına alınan üç isim ile İBDA-C örgütü arasında bağlantı kurulmaya çalışıldı.

F tipi telekulağın hedefi olan üç isim, kaset operasyonları sonrasında partilerinden istifa etmek zorunda kaldı.

Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin arşivinde bulunan 477 kişilik listede, Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve yakın çevresi de yer alıyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder