banner864

Saray'dan kaçak açıklaması 13 Kasım 2014, 19:17

Tartışmalara neden olan Cumhurbaşkanlı Saray'ı ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı açıklama yaptı. "Saray'ın yanına konut yapılacak" açıklamalarına Kıratlı, "Gerek yapılmış ve bitmiş olan inşaat gerekse devam etmekte olan inşaatımızla ilgili tüm yasal süreç tamamlanmıştır. Usulüne uygun olarak yapılmıştır" yanıtı verdi.
"1000 odalı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yanına 250 odalı Cumhurbaşkanlığı Konutu da yapılacak" açıklamasına Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'nden yanıt geldi.

Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı, tartışmalara neden olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili yasal sürecin tamamlandığı ve her şeyin usulüne uygun olduğunu savundu. Kıratlı, "Gerek yapılmış ve bitmiş olan inşaat gerekse devam etmekte olan inşaatımızla ilgili tüm yasal süreç tamamlanmıştır. Usulüne uygun olarak yapılmıştır" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Kıratlı, Atatürk Orman Çiftliği arazisine yapılan Saray'ın kaçak olduğu iddiasına da yanıt verdi. 

"BİR SIKINTI SÖZ KONUSU DEĞİL"
"Bu iddialar tamamıyla gerçek dışı iddialar. Binamıza ilişkin inşaat iznini teşkil eden ruhsatımız, ayrıca 8 Ekim 2014 tarihli yapı kullanma izin belgemiz mevcuttur. Dolayısıyla idari açıdan herhangi bir şekilde bir sıkıntı söz konusu değildir"

Anadolu Ajansı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yapı kullanma izin belgesini ve ruhsatını yayınladı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ahmet Uysal :

bence kaç'ak saray hala kaçak çünkü o belgeleri tanzim eden i.melih gökçek ise başka söze gerek kalmıyor ki..

E. Özaydin :

ufak atinda civcivler de yesin! devlete ne anayasal düzen nede hukuk , nede kanun gücü koydunuz , ayip be

alper celebiler :

Herşey el altında olunca ne kaçak ne problem hiç birşey yok...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder