banner864

Sarıgül safını belli etti 16 Ağustos 2014, 17:00

CHP'nin yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaya gösterdiği Mustafa Sarıgül, Kılıçdaroğlu'ndan yana saf tuttu. CHP içindeki "Olağanüstü kurultay" taleplerini değerlendiren Sarıgül, "Ben ve arkadaşlarım genel başkanımızın yanındayız" dedi.
CHP’nin içindeki saflaşmalara yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Mustafa Sarıgül de dahil oldu. Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yana tavır aldı.

Parti içindeki krizi Cumhuriyet Gazetesi'ne değerlendiren Sarıgül, "Ben ve arkadaşlarım bu süreçte Genel Başkanımızın yanındayız. Bu sürecin Kemal Bey ile birlikte yürütülmesi lazım. Kendisi şu anda CHP’nin birleştirici gücüdür." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun genel seçimlere yeni bir ekiple girmesi gerektiğini belirten Sarıgül, kurultay isteyen milletvekillerini eleştirdi.

Sarıgül, "Parti yönetimi adayımızı belirledikten sonra bu eleştiriler biter. Belirlenen ismin etrafında kenetlenmek ve onun başarısı için çalışmak gerekir. Yapılması gereken şu: Parti disiplinine uymak lazım. Yönetim bir kararı verene kadar her türlü eleştiriyi yapalım, ama o karar verildikten sonra ona uymamız lazım." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Çetin Art :

çünkü kendi indirmek istiyor,zamanı geldiğinde.

tc aşiret :

sayın sarıgül seni zaten herkes biliyor. en iyisi sen olduğun yerde kal; çünkü böylesi tüm türkiye için de çok iyi olur...

Mustafa Tezel Sandalli :

Sayin Sarigul'u Tayyip kadar ve daha fazla Turkiye icin tehlikeli buluyorum. Turkiye ve Turkluk dusmanlarinin ayni safhalarda yer almasi dogaldir.

ahmet erdogan :

Sayin M.Sarigul yine yanlis karar aldi...tabi bu demek degildirki ayri saf tutan millet vekilleri dogru yolda....bidefa bunlatin hepsi degismeli herkes koltuk derdinde...partinin cikarlarini ve secmenin cikarlarini dusunen bir kisi bile yok orda....

yasemin :

yağ satarım bal satarım ustam ölünce ben satarım !

Adnan özge :

Koltuk sevdasını bırakıp hırslı genclere yol acımalı gençlik arkanızdan gelsin dinamik bir CHP yapalım

ömer guzel :

tabı kemal abın senı mılletvekılı yapacak degıl mı? koltuklarınızı saglama almak ıcın atmayacagınız takla yok.

che :

genel başkanına el salla. sen de yakında ona katılacaksın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder