banner864

Sarıgül'e CHP vizesi 03 Kasım 2013, 18:02

CHP Parti Meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül için toplandı.
Parti Meclisi oy çokluğuyla, Sarıgül'ün belgeli rüşvet çarkı oluşturmak, kaçak inşaata göz yummak, inşaat mafyasıyla ortaklık ve milyar dolarlık rant elde etmek suçlamaları nedeniyle aldığı disiplin cezasının kaldırılmasına karar verdi.

Parti Meclisi'nin 44 üyesi, disiplin cezasının kaldırılması yönünde oy kullanırken, 10 üye ise aksi yönde görüş bildirdi.

Oylamada iki üyenin de boş oy kullandığı öğrenildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, 30 Ekim günü Sarıgül'ü Şişli Belediye Binası'nda ziyaret etmişti. Keskin'in ziyaret sırasında yaptığı açıklamalar, Mustafa Sarıgül hakkındaki bu kararın Parti Meclisi toplantısından önce verildiği yorumlarına neden olmuştu.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

İHSAN koçak :

şimdi birlik ve kardeşlik zamanı, yoksa bu akp den, kurtuluş yok.

Veli Yıldırım :

Adamı Partiden ihraç ettiler, nedeni Yolsuzluk ( belgelenmiş ).( Yeni ) CHP nasıl bir Politika üretecek merak konusu? AKP desen ortada! İşçi Partisinin geçmişi hep temizdir.

serkan acarel :

sarigül kesin istanbulu alir, cünkü sisli de sergiledigi basari ortada millet ! topbas simdiden korkuyor, cünkü bugün sayin kurtulus öne sergiledi ve o dedi ki " akp nin istanbul orani sarigül den daha da yüksek" mis dedi. kisacasi korktuklari anlasiliyor akp nin, panikdeler su an :-)

Mina balkan :

Bu chp geziden hic bir sey anlamamis.eger boyle devam ederse,secimde ancak nasil yok oldugunu anlayacak.

Kemal Denizer :

İhrac karari sabit ve belgeli hirsizliga dayaniyordu. Simdi ise ihrac kararini kaldiranlar siyasi kazanc hesabiyla insani degerlerinden feragat etmislerdir. Bu durumda hangi yuzle akp yi elestireceklerdir. Siyasi kazanc umarken ben gibi milyonlarca secmeni kaybettiklerini gorecekler. Adres isci partisi.

Mehmet DİK :

bu ülke hepimizindir cumhuriyet kurumlarına ve atatürk devrimlerine mutlaka sahip çıkmalıyız bunlara karşı koyan kim olusa olsun kesinlikle buna karşı mücadelemizi korkmada sürdürmek her türk vatandaşının görevidir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar