banner864

Sarıgül’e karşı Akaydın mı? 04 Kasım 2013, 12:50

CHP’de belediye başkan adayları belirleme çalışmaları sürerken, adaylık çekişmeleri bütün hızıyla sürüyor.
 “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın yeniden aday yapılmaması konusunda Baykal-Kılıçdaroğlu anlaştı” iddiası ortalığı karıştırdı. Baykal’ın Sarıgül’e ses çıkarmama karşılığında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına Antalya il kongresinde karşı karşıya geldiği Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın aday gösterilmemesini istediği bildirildi. Bu konuda anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

Akaydın yerine Böcek

CHP’de şimdi de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı tartışması yaşanıyor. Aday adayları sık sık Ankara’da Genel Merkez yöneticilerinin kapılarını aşındırırken, kulislere düşen bir iddia ortalığı karıştırdı. İddiaya göre, Kılıçdaroğlu ile Deniz Baykal Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı için anlaştı. İddia edilen anlaşma uyarınca şu andaki Başkan Prof. Dr. Mustafa Akaydın aday gösterilmeyecek. Yerine halen Konyaaltı Belediye Başkanlığını yürüten Muhittin Böcek aday yapılacak. Buna karşılık da Deniz Baykal Sarıgül’ün İstanbul’dan aday gösterilmesine itiraz etmeyecek.
CHP’liler, Baykal’ın Akaydın’dan intikam almaya çalıştığını öne sürdüler. Genel seçimlerde milletvekili listesini Baykal’ın yaptığı ve iyi sonuç alınmadığını kaydeden bir grup CHP’li Aydınlık’a yaptığı açıklamada, “Akaydın Hoca'nın bir dönem daha devam etmesinde yarar var. Antalya bazı siyasilerin kişisel hırslarına, kişisel hesaplarına alet edilmemelidir. Şu anda CHP’nin ve Antalya halkının arkasında duracağı adaylardan biri şu anki başkan Akaydın, diğeri de Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak’tır. Bu ikisinden biri olursa Antalya da CHP de yarar görür” dediler.

Aydınlık

Yorumlar

yuksel şanlıer :

konya altında mhuttin böcek'in ak partiden aday olacağı konuşulurken bu habere şaşırdım.

hazar :

hırsınız,ihtirasınız,inadınız,bitmez tükenmez şahsi çıkarlarınız batsın inşallah.mahvettiniz ülkeyi.kendi menfaatlerinize ülke çıkarlarını kurban ettiniz hep.bu dünyada da öteki dünyada da bu milletin bu memleketin iki eli yakanızda olsun. hepinize de lanet olsun,bıktık usandık bu ayak oyunlarından.ben 60 yaşındayım,bu ülke yararına çalışan bir iktidar görmedim,daha da göremem zaten bu ahlaki gor çukurunda.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder