banner864

Sarıgül'ün tüm mal varlığına el koydu! 17 Ocak 2014, 18:57

TMSF, CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün tüm mal varlığına el koydu. Karara Sarıgül'ün 1998 yılında Bank Ekspres'ten aldığı 3, 5 milyon dolar kredi gerekçe olarak gösterildi.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün tüm mal varlığına el koydu.

Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre karar, batık Bank Ekspres'ten 1998 yılında çekilen 3,5 milyon dolar kredi nedeniyle alındı.

Söz konusu kredinin 9 kişiyle birlikte çekildiği belirtildi. Kararla Sarıgül'e ait 35 taşınmaza da el konulduğu ifade edildi.

Sarıgül'ün avukatları ise bugün TMSF binasına giderek, görüşmelere başladı.

Malvarlığına el konulması kararının ardından Sarıgül yazılı bir açıklama yaptı. Kararın "haksız ve siyasi bri saldırı" olduğunu belirten Sarıgül, TMSF ile herhangi bir borç ilişkisinin olmadığını, TMSF'den de kendisine borçlu olduğunu gösteren bir belge gelmediğini belirtti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ü telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu. Kılıçdaroğlu TMSF'nin kararı için, "Sarıgül'e bu gibi saldırılar devam edecek" dedi.ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

kerem anafartar :

bu kantar gün gelip sizide tartar tartacakta

Meral yakal :

Zamanlama harika sizin başarılı olacağınızı bildikleri için

Ayhan Demirhan :

bu kaçıncı tekrar, tam seçimler öncesi oynanan ayak oyunlarının. bu milletin bunu görmesi için daha ne gerek. yunanın izmire mi çıkması gerek. peki bu seçim sandığı, bilgisayar sistemi oyunları ne olacak. redhack ve diğer ülkesini seven bilgisayar kurtları bari bu konuda birşeyler yapabilse...

vatansever :

vay be,sarigül`de cemaattenmis! beyefendiye tehlikeli olanlari eskiden ergenekondan iceri atiyordu,simdi cemaatten atiyor ve babasinin ciftligi gibi ülkeyi yönetiyor,bravo muhalefet susun,ülke sizinle gurur duyuyor!!!

Enver sel kaptanpaşa :

Mahalle yanıda başkanım

murat özbek :

bırakın bu işleri oylar sarigül e..

erdal :

1998 alınmış,şimdi işlem yapılıyor.bu sarıgül ve chp ye yapılan komplonun ta kendisi.

remzi eriş :

sy sarıgül bu günler geçer sabırlı ol yola devam

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder