banner864

Sarin gazı resmi belgelerde 28 Mayıs 2014, 12:24

Suriye'deki teröristlere gönderilen sarin gazı devletin resmi belgelerinde ortaya çıktı. TÜİK dış ticaret verilerine göre, geçen yıl Sarin gazı üretiminde kullanılan hammedelerden 16 ton ihraç edildi. İhracat Şam'ın Doğu Guta bölgesine yapılan Sarin gazı saldırısının yapıldığı Ağustos ayında ise en üst seviyeye ulaştı.

Suriye'nin başkenti Şam'ın Doğu Guta bölgesinde yüzlerce kişinin ölümüne yol açan kimyasal saldırının arkasında kim var? Bu soruya yanıt hala bulunamadı, ancak kimyasal saldırıyla ilgili önemli bir gerçek ortaya çıktı.

Suriye'deki teröristlere gönderilen Sarin gazı hammeddesi devletin resmi belgelerinde kanıtlandı. Aydınlık Gazetesi'nden Masum Gök'ün haberine göre, 2013 yılında Suriye'ye 16 ton İzopropil alkol satıldı.

İzopropil alkol, Sarin gazının başlıca hammaddesi, bu madde olmadan Sarin gazı üretilemiyor.

İzopropil alkol satışı, Doğu Guta'ya kimyasal saldırının yapıldığı Ağustos ayında en üst seviyede. 2013 yılında satılan 16 tın İzopropil alkolün 12,8 tonu Ağustos ayında, geri kalanı da Haziran ve Kasım aylarında satılmış.

Suriye ile ticari ilişkilerin AKP Hükümeti ile tamamen kesildiği göz önünde alındığında, alıcı da ortaya çıkıyor.

Üstelik teröristlere giden Sarin gazı hammaddesi İzopropil alkol Adana'da görülen Sarin gazı davasında da geçiyor. 

ulusalkanal.com.trYorumlar

Sami ÇETİNKAYA :

komşumuza sarin gazi ihraç etmemiz hiç hoş değil alenen suçtur bu suçun cezasını inşallah t.c. ödemez. emperyalistlere yaranmak üzere komşu hükümeti yıkmak için emperyal beslemesi teröristlere yardım etmek t.c. vatandaşına, insan olana, kıl kadar gerçek milliyetçi ve müslüman olana yakışmaz. bu durumun hesabını ileride ülkemizden sorarlar bizde buna sebep olanlara hesap sorarız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar