Savaş bile çıkarır 25 Mart 2014, 08:22

Deniliyor ki angajman kuralları ihlal edildi ve sınırımızı geçen Suriye uçağı onun için vuruldu. Pardon ama Suriye Genelkurmay’ı salak ya da Tayyip’e müttefik mi?

Öyle ya seçime birkaç gün kala sınır ihlali yapmak Erdoğan’a mukabele yani imajını düzeltme şansını vermek değil mi?

Düşen uçağın Suriyeli pilotu hastanede sınır ihlali yapmadığını ve 7 kilometre Suriye sınırının içinde olduğunu söylüyor.

Bir ayrıntı, ne hikmetse Suriye uçağının vurulma olayı canlı yayında kameralarla tespit ediliyor ve Anadolu Ajansı düşmekte olan uçağın fotoğraflarını çekiyor, ne büyük tesadüf!

Bu arada geçmişte sık sık PKK terörü siyasete malzeme yapılmamalı diyen Tayyip Erdoğan bu siyaset dışı konuyu bile seçim meydanlarında malzeme yaptı. Keza verilen talimat gereği olsa gerek haber kanalları gündemi yolsuzluklardan bu konuya kilitlemek için yayınları ile gün boyu çırpındılar.

Bütün bunlar kafa karıştıran şeyler!

Bir diğer konu Süleyman Şah türbesi olayı.

Irak-Şam İslam Devleti isimli örgütün seçime birkaç gün kala Türk toprağı sayılan bu türbenin boşaltılması için ültimatom vermesi bana çok manidar geldi zira IŞİD’i omuzlayan unsurlardan biri MİT’tir... Şimdi MİT’in çok iyi ilişki içinde olduğu bu örgüt Türk Devletini tehdit edince birden Tayyip Erdoğan’ı çok iyi tanıyan Abdüllatif Şener’in ettiği şu sözü hatırladım:

-”Tayyip Erdoğan seçimi kaybedeceğini anladığı an ülkeyi savaşa bile sokar.”

TAYYİP VE FETHULLAH SAYESİNDE İSLAM ALGISI


Kendilerine ve bendelerine sorsanız ikisi de Allah yolunun yolcuları ve hak yolun fedaileri!

Ama birbirlerine söylediklerine kulak kabartırsanız o yola hak demek ne kadar doğru?

Öyle çünkü Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen ve güruhu için aynen şu sözleri ediyor:

-Çete, örgüt, casus, haşhaşi, kumpaşçı, hain, alim müsveddesi ve sahte peygamber.

Eğer edilen bu sözün bir tanesi bile doğru ise F tipi Cemaatin önderi ve tamamına islami jargonla fasık demek gerekiyor. Peki F Tipi Cemaat ne mi diyor? Tayyip Erdoğan’ı açıktan hırsızlıkla itham ediyor.

Şimdi böyle bir tabloda İslam adına oluşan algıyı düşünün! Tarih boyunca çok az kimse bunlar gibi İslamın imajına zarar vermiştir.

AYDIN DOĞAN İLE CİNER’E ŞANTAJ KİMDEN?

Tayyip Erdoğan önce Aydın Doğan ile Turgay Ciner medyasını topa tutuyor. Akabinde, “Bunların Cemaatte kasetleri var, ondan korktukları için bana muhalefet ediyorlar” diyor.

Evet Başbakan açıktan Doğan ile Ciner’e şantaj yapıldı diyor...

Ancak edilen bu söz Ankara’da farklı yorumlandı.

Deniliyor ki MİT’in elinde Aydın Doğan ile Turgay Ciner’le alakalı kasetler var.

Tayyip Erdoğan bunu öğrendi ve Cemaat örtüsü ile aslında kendisi mesaj gönderiyor yani “Bana muhalif olursanız Cemaat ambalajı ile o konuşmalarınız sızar demek istiyor” deniliyor...

Tabii bu iddia subjektif ve delilsiz ancak inananı var.

‘ÖCALAN AKP’Lİ OLDU!’

Bu seçim kampanyasında hafızada yer bulacak tek sözü Doğu Perinçek etti. İşçi Partisi önderi önceki gün İzmir Meydanında şöyle dedi:

-”Öcalan AKP’li oldu.”

Bu ironik ifade mevcut Türkiye tablosunun üç kelime ile özetlenmesidir.

Tayyip ile Apo’nun emperyal yoldaşlığı ancak bu kadar güzel sloganlaştırılabilirdi. Her şey ortada, AKP-PKK birlikteliğine İşçi Partisi kadrolarının dışında net duruş sergileyen yok. Öyle ki PKK’lılar da zaten bu sebeple İşçi Partisi bürolarını taşlayıp saldırıyorlar.

Devlet Bahçeli sadece tabanının gazını alma adına ne dediği belli olmayan birkaç söz etti o kadar. Kılıçdaroğlu ise malum o PKK’yı tehdit olarak algılamıyor...

Sabahattin Önkibar
Aydınlık


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar