banner864

Savcılara dava açacaklar 14 Şubat 2014, 11:37

Başbakan Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve bakan çocuklarının 17 Aralık operasyonu savcıları hakkında tazminat davası açacağını söyledi. Yolsuzluk operasyonunun devlete karşı yapıldığını savunan Erdoğan, Gülen Cemaatiyle mücadeleyi bırakmayacağını açıkladı.
Başbakan Tayyip Erdoğan, 17 Aralık operasyonunu yürüten savcılara oğlu ve bakan çocuklarının dava açacağını açıkladı.

Erdoğan, ATP Congressium'da düzenlenen akşam yemeğinde konuştu. Erdoğan, "Benim oğlum da dahil bakanlarımın çocukları savcılara tazminat davası açacaklar" dedi. Davacılar arasında Erdoğan'ın çocuklarının yönetiminde olduğu TÜRGEV vakfı da var.

Erdoğan, Gülen cemaatinin kendisine beddua ettiği iddialarına da yanıt verdi. Başbakan "Bunlar 'uzun adam' diye bana beddua ediyorlar, sonra da 'bu kadar yıl beddua ediyoruz tutmadı' diye kendi kendilerine şikayet ediyorlar. Halis olsanız bedduanız tutardı. Biz samimiyiz. Onlar samimi olmadıkları için ayakları kayıyor" diye konuştu.

17 Aralık operasyonunun devlete karşı yapıldığını savunan Erdoğan, Gülen cemaatiyle mücadelede kararlı olduğunu açıkladı. Başbakan, "Bunlarla mücadeleyi bırakmayacağım. Bunlara her türlü kolaylığı, imkanı sağladık, ama bunlar bizi arkadan vurdu" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

murat yılmaz :

acaba dünyaya bu kadar ar damarları çatlamış toplar damarları süratle çalışan birisi geldimi

yasin Kocaman :

Yavuz hırsız ev sahubini bastirir mış. Bunların ki de bu hesap. Gariban ekmek calsın 3, 4 sene ceza yesin bu hırsız lar 4, 5 trilyon calsin polise savcıyı dava etsin sonra bu ülkede adalet var adalet siz hırsız lardan yana bizden yana değil efendiler. Adaletinizi ...............

E.özaydin :

tabi .tabi tayyip bey . tezgah hazirlandi , massallah yarin yargilananlar , sütten cikmis kasik gibi tertemizlenir aklanirlar sayenizde , allah seni baslarindan eksik etmesin, amin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder