banner864

Seçim için oylar verilmeye başlandı! 26 Temmuz 2014, 10:33

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gümrük kapılarında oy verme işlemleri bugün itibariyle başladı. Yurtdışında yaşayan vatandaşlar oylarını 10 Ağustos tarihine kadar gümrük kapılarında kullanabilecekler.
Yurt dışında yaşayan vatandaşlar cumhurbaşkanlığı seçimleri için gümrüklerde oy kullanmaya başladı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun Trakya'da belirlediği gümrük kapılarında 13 sandık kurdu. Yurtdışındaki vatandaşların oy kullanabilmesi için Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'na 8, Dereköy ve Hamzabeyli Sınır Kapılarına ise 1'er sandık kuruldu. Yurt dışında yaşayan ve seçmen kütüğüne kayıtlı olan vatandaşlar için oy verme işlemi sabah saat 08.00'de başladı. 

İstanbul Atatürk Havalimanı'nın geliş ve gidiş katlarına da 6 seçim sandığı hazırlandı. Seçmenler, Gidiş katında pasaport kontrolü öncesi, geliş katında da pasaport kontrolü sonrası bu bölgelerde oylarını kullanabilecek.

Yurtdışında yaşayan seçmenler oylarını 10 Ağustos tarihine kadar gümrük kapılarında verebilecekler.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Saban Capulcu :

almanyadaki konsolosluklarda oy kullanmak büyük bir problem. uzaklardan gelipte oyunu kullanamayan cok sayida insani gördüm. birde konsolosluk telefonlarina kimsecikler cikmiyor. yalniz almanyada belki 1000 kisi oyunu kullanabilir, sonradan cuvallar doldurulursa sasirmayin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder