''Seçimde çalışmadılar'' diyen Kılıçdaroğlu'na belgeli cevap 13 Ağustos 2014, 16:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Seçimde bölgelerine gidip çalıştılar mı bu arkadaşlarımız? Hayır” sözlerine Birgül Ayman Güler'den yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu'nun çıkışına resmi blog sitesinden yaptığı yazılı açıklamada bulunan Güler, "Basın toplantısında açıklama yapan milletvekilleri, seçim süresi boyunca, yazılı olarak, TBMM çalışmalarına katılmakla görevlendirilmiştir. Seçim sürecinde alan çalışmalarında bulunmamamız, bu görevlendirmenin gereğidir. " dedi.

CHP İzmir Milletvekili Güler'in yaptığı açıklama şöyle:


12 Ağustos 2014 günü basın toplantısı yapmış ve Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan tarafından okunan bir açıklamayla, partimizde ilkelerimizden uzaklaşıldığı ve açık stratejik hataların ısrarlı biçimde yinelendiği saptamamızı dile getirmiştik.

Bu gerekçelerle, güçlü muhalefet ve iktidar yürüyüşü yolunda, CHP Genel Başkanlık makamının boşaltılması ve partinin kurultaya taşınması gerektiği görüşümüzü kamuoyuyla paylaşmıştık.

Bugün, 13 Ağustos 2014 gazetelerinde, Sn. Genel Başkan’ın “Seçimde bölgelerine gidip çalıştılar mı bu arkadaşlarımız? Hayır” şeklindeki sözleri yayımlanmıştır.

Belgeli bir yanlışlık içeren bu sözler Sn. Parti Sözcüsü tarafından da yinelenmiş, “sehven” sarf edilmediği anlaşılmıştır.

Basın toplantısında açıklama yapan milletvekilleri, seçim süresi boyunca, yazılı olarak, TBMM çalışmalarına katılmakla görevlendirilmiştir. Seçim sürecinde alan çalışmalarında bulunmamamız, bu görevlendirmenin gereğidir.

Üç başkanvekilinin ortak imzasıyla görevlendirme yazısı, 17 Temmuz 2014 tarihlidir. Yazıda “Genel Kurul çalışmaları için görevlendirilen milletvekillerimizin Ankara’dan ayrılmamalarını, mazeretsiz olarak çalışmalara katılmalarını…” ifadesi yer almıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyururum.

Birgül Ayman Güler
CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili"


ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

tülin kafkas :

kk ve arkadaşları kime saldıracaklarını bilemiyor artık başararısızsınız beyler kabul edin ve istifa edin yoksa obamayı mı arayalım

CENAP AYTEPE :

si̇ze mevcut eki̇be güveni̇yoruz karşilikli atişmayi birakin sonuca doğru uygun adimlarla yürüyün

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar