banner864

Sedat Laçiner: Alevilik sapkınlıktır, cennete gidemezler 13 Ocak 2013, 01:15

'Alevilik sapkınlıktır, cennete gidemezler' diyen Rektör Sedat Laçiner'e büyük tepki
TRT’de yayımlanan ‘Açı’ haber programında konuşan 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in “İnsanın Şii olması Hıristiyan olmasından kötü. Çünkü Hıristiyan nihayetinde ehli kitaptır. Üç dinden bir tanesidir. Allah onu selamete de erdirebilir. Belki cennete de koyabilir. Şiide, Alevide sapkınlık var, onda dini bozmaya çalışmak var. Şiiler ve Aleviler cennete gidemez” sözleri Alevi derneklerini ayağa kaldırdı.

Alevi Bektaşi dernekleri rektörün sözlerini Cumhuriyet gazetesine değerlendirdi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Kemal Bülbül:

Farklılığa tahammülü olmayan, ırkçı, gerici zihniyetin üniversitelerde kürsü işgal ettiği, ‘rektör’ olduğu ülkede demokrasi ve lailklik olmaz. ‘Rektör’ efendi, iktidarın ve Türk-İslamcı devlet dininin en kahraman savunucusudur. Bilimin iktidara payende olduğu devirlerde demokrasi değil, faşizm olur. ‘Rektör’ efendi kendini ‘cennet bekçisi’ sanmalı ki, çok inandığını iddia ettiği Allah’ın hükmüne müdahale etmekyi bile kendinde hak görüyor. Rektörün ecdadı da böyle yapardı. ‘Aleviler sapıktır! Yoldan çıkmıştır! Katli vaciptir! Malı ve canı helaldir!’ diyerek soykırım yapmışlardı. Şeyhülislam Ebusuud Efendi’nin günümüz versiyonu olan ‘Rektör’ efendinin aklı sarıklı, bilinci cüppelidir.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel:

Bir ülkenin Başbakanı’nın dini lider, cemaat lideri gibi davrandığı bir yerde bir üniversitenin rektörünün de devletin televizyonundan kamuoyuna böyle görüşler ileri sürmesi gelinin noktada normal bir şey değil. Biz bunlara alıştık. Çünkü cenete kimin gidip gitmeyeceğine Allah adına karar veren bir bilim adamı sıfatıyla bariyer bekçisi var. Bu Ebusuud zihniyetinin, Muaviye zihniyetinin hâlâ günümüzde de kılık kıyafet değiştirerek rektör kılığında devamıdır.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez:

Sapkın olan onun fikridir, zihniyetidir, bizatihi kendisidir. Onun gittiği cenete de bizler gitmek istemiyoruz zaten, kendisi bizatihi sapkın olduğu için. Türkiye’de üniversitelerin nasıl bir noktaya getirildiğini, üniversiteleri kimlerin yönettiğini gösteren çarpıcı bir örnek. Böylesine sapkın zihniyetli insanların rektör olduğu, profesör olduğu bir süreçten geçiyoruz. Dilerim bir an önce görevden alırlar. Savcıları da göreve davet ediyorum.

Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Hüsniye Takmaz:

Bilim için çalışması gerekenler din adına fetva vermeye başlamışlarsa artık bu ülkede laik hukuk devletinden söz edemeyiz. Bu demektir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık Türkiye İslam Cumhuriyeti olmuştur. Şeriat özlemi çekenler, Osmanlı İmparatorluğu hedefleyen insanların hedeflerini gerçekleştirmek yolundaki çabalarını görmekteyiz.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

gürkan :

peygamberin torunusuz madem , neden onun yaptıklarının peşinde gitmiyorsunuz.

nazif :

nasıl profösör olduğun belli.diploman kesin sahtedir.yoksa alevilerin peygamberimizin torunlarının devamı olduğunu bilirdin?keşke aleviler kadar hoşgörulü ve dürüst olabilseydin.yaradanın kullarını muhakeme etmek gerçek müslümana yakışmaz.bence sen kendini bir sorgula cennetlikmisin????????????

fikret :

Allahın sapıkları alın cennette sizin olsun istemiyorum bu din nasıl zehirlemis sizi anlamakta zorluk cekiyorum insanı dinden imandan soguttunuz

murat :

bu rektör bir yerelmasi topraktan cikmis nari begenmiyor ,cenneti aliden kiskaniyor

hüseyin avcı :

bu dünyanında öbür dünyanında tapusu sizde sanki. sen cennetlik oldunda yermi bulamadın, ben sünniyim ama seni oralarda görsem yolumu değiştiririm.

demir :

canın sagolsun rektör efendi , cennette senin olsun , maşAllah Allahın insanlara gönderdiği her şeye sahip çıktınız bizim dediniz, alın cennette sizin olsun, bu sene geçti ama ileriki seçimlerde nilletvekili olarak görürüz heralde, çünkü hep aynı dalavereler,

zülfü kar :

demekki okumak cahilligi alsada eşeklik baki kalıyormuş yazık akıl diliyorum malum şahsa.

SERVET :

böyle konuşanin aklindan zoru olmali ne üzeri̇ne doktara yapmişta profösör olmuş bunu bi̇lmek gereki̇r açiklama doğruysa ben o kanali ve program yapan zati kiniyorum kovardim hemen porgramdan görevden alinmasi lazim hemen

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder