banner864

Şehide son veda! 11 Ekim 2014, 18:53

Amasya bugün yasta! Binlerce kişi Bingöl'de PKK saldırısıyla şehit düşen Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu için tek yürek oldu. Gözyaşlarının sel olduğu törende 2 yaşındaki Yaren'i babasız bırakan PKK'ya tepki sesleri yükseldi.

Şehide son veda paylaşan: ulusalkanal
Amasya bugün yasta! Binlerce kişi Bingöl'de PKK saldırısıyla şehit düşen Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu için tek yürek oldu.  Gözyaşlarının sel olduğu törende 2 yaşındaki Yaren'i babasız bırakan PKK'ya tepki sesleri yükseldi.

Şehit cenazesinden bu sözlerle PKK'ya tepki sesleri yükseldi.

Bingöl’den gelen haber Türkiye ile birlikte Amsaya’yı yasa boğdu! Teröristlerin hain kurşunu sonucu şehit düşen Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu için Amasya tek yürekti.

Ağıtlar, haykırışlar gözyaşları birbirine karıştı. Sevenleri ayakta durmakta güçlük çekti. Törene İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.

Hatipoğlu’nın Türk bayrağına sarılı naaşı memleketi Amasya’da ilk olarak evinin önüne götürüldü. Baba ocağında helallik alındı. Ailesinin feryadı yürekleri dağladı. Şehidin hayat arkadaşı eşine son kez seslendi.

Şehidin geride bıraktığı 2 yaşındaki kızı Yaren, her şeyden habersiz olup biteni izledi. Mink Yaren'i şehit Hatipoğlu'nun yakın arkadaşı Cenk Başkomiser bağrına bastı.

Şehit başkomiser daha sonra cenaze namazının kılınacağı camiye götürüldü. Şehidin tabutu önünde gözyaşı döken anne Adeviye ve eşi Sibel Hatipoğlu'nu yakınları teselli etti.

PKK'nın gözü yaşlı bıraktığı aile biricik oğullarını, eşini ve babasını Tekirdede Mezarlığı'nda sonsuzluğa uğurladı.

Hatipoğlu'nun cenazesine katılmak için Adana'dan yola çıkan yakınları Göksun-Andırın karayolunda kaza yaptı. Olayda  64 yaşındaki Seher Ateş hayatını kaybetti.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar